Зустріч із представниками соціального діалогу у форматі круглого столу з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

«Людина не товар»

Зустріч із представниками соціального діалогу

у форматі круглого столу

з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно мало б забути про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя.

Проблема торгівлі людьми має глобальний характер, адже постраждати від неї може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Цю болючу тему розглядали з різних сторін учасники заходу «Людина не товар», який відбувся 27 липня 2018 року в приміщенні соціально психологічного тренінгового центру Чаплинської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості у форматі зустрічі представників соціального діалогу за круглим столом.

Організаторами та модераторами зустрічі були Чаплинська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості спільно з  мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства. У заході прийняли участь 25 осіб серед них представники організацій та установ соціальної сфери району, а також психолог та соціальний педагог НВК «Чаплинська школа гімназія», соціальний педагог Чаплинського професійного аграрного ліцею, учні шкіл Чаплинської громади , безробітні, які працюють на громадських роботах за напрямком соціальні працівники та шерифи, безробітні віком до 35 років та молодь, представники молодіжної ради.

В ході зустрічі учасники працювали у буз групах над питаннями «Що таке торгівля людьми», «Хто в зоні ризику?» (категорії людей, які можуть стати жертвами торгівлі людьми), «Форми торгівлі людьми», «Дитяча праця, найгірші форми експлуатації дитячої праці», та «Способи протидії торгівлі людьми».

Кожна група окремо презентувала напрацювання за своїм питанням, інші доповнювали, висловлюючи власну думку, потім інформація закріплювалась слайдами та відеороликами.

По завершенню заходу кожна група створила свій плакат на тему протидії торгівлі людьми й, озброївшись інформаційними листівками, брошурами та повітряними кульками вийшли на вулиці смт. Чаплинка для проведення акції – флешмобу «Людина не товар!»

Проведення таких заходів, спонукає людей до небайдужості та усвідомлення того, що небезпека може бути поруч та видно її не одразу, а також допоможе розповсюдити інформацію стосовно проблеми торгівлі людьми – «трафікінгу» серед різних категорій населення.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment