Зовнішньоекономічна діяльність за 2018 рік

Зовнішньоекономічна діяльність за 2018 рік

 

Одним з векторів розвитку району є сфера інвестиційної діяльності. У районі створено сприятливе інвестиційне середовище для приватного капіталу, забезпечено умови ефективної взаємодії суб’єктів господарювання та органів влади.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій в районі, як і раніше, залишаються власні кошти суб’єктів господарської діяльності. Обсяг експорту товарів становив 3661,8 тис. дол. США, імпорту – 433,3 тис. дол. США. Порівняно з 2017 роком об’єм експорту збільшився на 511,2 %, а імпорту зменшився на 54,8 %. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 3228,4 тис. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 8,5.

Зовнішньоторговельні операції товарами підприємства району здійснювали з партнерами 8 країн світу. Найбільші обсяги експортних поставок здійснювались до Польщі – 45,9% від загального обсягу експорту, Грузії – 25,1%, Німеччини – 21,0%. Найбільшу питому вагу у загальному обсязі імпорту мали: Туреччина – 77,4%, Італія – 16,3%.

Основу товарної структури експорту району складали жири та олії тваринного або рослинного походження (45,9% до загального обсягу експорту району) і продукти рослинного походження (33,1%); в імпорті товарів найбільша питома вага припадала на поставки продуктів рослинного походження (68,4% до загального обсягу імпорту району).

В район залучено 894,7 тис.дол.США прямих іноземних інвестицій. У розрахунку на одну особу населення обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) склав 25,7 дол.США.

Інвестиції надійшли з 4 країн світу, а саме Німеччини, Ізраїлю, Туреччини, США. Найбільші обсяги іноземного капіталу зосереджено у сільському господарстві.

Інвестиційний паспорт району та інвестиційні проекти та пропозиції району розміщено на сайті районної державної адміністрації в розділі «Інвестиційний потенціал» (https://rda.chapl.gov.ua/category/investytsijnyj-potentsial/).

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment