Засідання “круглого столу” з питань нових умов надання стоматологічних послуг населенню району проведено у Чаплинській районній державній адміністрації

Днями, в районній державній адміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Бурейка, за участю голови районної ради Володимира Бериславського, відбулося засідання “круглого столу” з питань нових умов надання стоматологічних послуг населенню району. На засідання зібралися представники медичної сфери району, сільські, селищні голови, представники депутатського корпусу районної ради.

Відбулася конструктивна розмова щодо реформування медичної галузі в районі, зокрема змін в роботі стоматологічного відділення районної лікарні.

Володимир Бериславський поінформував присутніх, про те, що питання нових умов надання стоматологічних послуг населенню у 2018 році розглядалось на усіх рівнях, зокрема, двічі на засіданнях колегії департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, координаційних радах органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району та на засіданнях постійних комісій районної ради.

Голова районної ради окреслив роботу, яку провела рада, в рамках реформи щодо підготовки грошової оцінки приміщень, оголошення та проведення конкурсу на право оренди приміщення стоматологічного відділення та медичного обладнання.

З 2019 року кошти медичної субвенції на забезпечення роботи стоматологічних відділень не виділяються. Їх подальше функціонування можливе у двох варіантах:

Перший – збереження стоматологічного відділення в структурі районної лікарні. При цьому органи місцевого самоврядування району забезпечують співфінансування на його утримання.

Другий – стоматологи утворюють приватну структуру, при цьому беруть в оренду приміщення стоматології та відповідне обладнання. Вартість оренди приміщення та майна встановлюється відповідно до грошової оцінки, незалежними експертами.

Враховуючи значний обсяг повноважень, які наразі лягли на плечі місцевих громад, вони не погодились на перший варіант. Тому реалізується другий варіант. Стоматологи відвідали своїх колег в інших районах, де такі підприємства функціонують вже багато років. Проведено консультації у Департаменті охорони здоров’я ОДА та збори колективу відділення, де обговорювались питання роботи у майбутньому.

Своє бачення питання і думку колег висловила завідуюча стоматологічним відділенням районної лікарні – Інна Венгрова. Вона повідомила присутніх про вибраний шлях роботи стоматології – створення приватної структури, яка орендуючи приміщення та медичне обладнання районної лікарні, буде надавати стоматологічні послуги населенню району. Інна Миколаївна поінформувала присутніх про наявність лікарів-стоматологів у відділені, про проблемні питання, які виникали в роботі із сільськими, селищними радами в минулому році, про надання послуг пільговим категоріям, а також зупинилася на основних робочих моментах напередодні переходу на новий формат роботи. В новому форматі стоматологи почнуть працювати з 1 березня поточного року.

Наталія Козаченко, головний лікар районної лікарні зупинилася на питанні реформування районної лікарні в загальному. Вона зазначила про те, що відбувається зміна форми власності районної лікарні, від комунального закладу – до некомерційного комунального підприємства, Наталія Володимирівна також інформувала про зміни в штатному розписі працівників в деяких відділеннях райлікарні.

Андрій Барабаш, депутат районної ради зауважив, що необхідно створити відповідні умови для забезпечення роботи стоматологів в районі.

Наталія Білоущенко, керівник апарату районної державної адміністрації запропонувала присутнім представникам медичної сфери району, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо змін в роботі медичної галузі, використовуючи засоби масової інформації.

Володимир Бериславський, наголосив, що органам місцевого самоврядування необхідно згідно вимог законодавчих актів, забезпечити безкоштовні стоматологічні послуги для ряду пільгових категорій населення та санації дітей.

Сільських, селищних голів турбували питання вартості таких послуг, для передбачення відповідних коштів у місцевих бюджетах і надання їх громадам вчасно, до проведення чергових сесій рад.

Інна Венгрова, повідомила, що наразі, готується розрахунок та калькуляція різних видів послуг та лікування, його буде надано на розгляд громадам найближчим часом.

Закінчуючи засідання, голова районної державної адміністрації, Олександр Бурейко наголосив, що питання реформування медичної галузі району повинно стати об’єктом обговорень на зустрічах із громадами, працівниками підприємств, організацій, залучаючи до інформування в.о. старост на місцях. Він наголосив, що інформація про зміни роботи медичної галузі, яка буде надаватися, як органами влади, так і безпосередньо представниками медицини, повинна бути об’єктивною, в доступній для громадян формі, чітко і реально відображати зміни.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment