«Законодавчі зміни щодо посилення відповідальності неплатників аліментів»

Верховна Рада підтримали у першому читанні другий пакет законопроектів, розроблених у рамках ініціативи Міністерства юстиції «Чужих дітей не буває» і спрямованих на посилення відповідальності неплатників аліментів. Депутати підтримали підготовку до другого читання всіх трьох законопроектів, які входили до цього пакету, за скороченою процедурою.

Ключова новація законопроекту — нарахування чималої пені на суму заборгованості, якщо горе-батьки забули про утримання дитини більш ніж на рік. Після схвалення наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш рік — заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш два роки — сума додаткової плати сягне 30%. Не платиш три роки — сума боргу автоматично збільшується на 50%.

Законопроект також передбачає, що українці, які претендують на найвищі посади в органах виконавчої влади — посади державної служби категорії “А”, заступників міністра, членів Кабінету міністрів, повинні подавати заяву про відсутність заборгованості із сплати аліментів понад шість місяців.

Якщо борг чиновника перевищив 12 місяців, це буде підставою для його звільнення чи припинення повноважень. Це змусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями, виплатити заборговане.

Ще одна важлива ініціатива — збільшення мінімального розміру аліментів. Нині це менше 1 тис грн. На ці гроші неможливо прогодувати, вдягнути та підготувати малечу до школи. Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат. Водночас напрацьований пакет нововведень передбачає автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. Санкцією за таке правопорушення може бути ув’язнення на строк до двох років.

Серед інших новацій — звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків у випадку несплати ними аліментів понад три роки.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та хворих дітей, а також осіб, які потрапили за ґрати. У першому випадку мова йде про повний спектр обмежень, що будуть застосовані до батьків таких дітей, які не сплачують аліменти понад три місяці. У другому — про обов’язок засуджених працювати, аби забезпечити належне виконання рішень суду щодо стягнення аліментів.

До другого пакету в рамках ініціативи «Чужих дітей не буває» входить 3 документи: проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018), проект закону «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) та проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018).

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment