Захист національних меншин є нашим пріоритетом – Президент України в болгарській гімназії Болграда

Президент України Петро Порошенко наголошує на пріоритетності політики захисту прав  національних меншин в Україні. Про це Президент сказав під час урочистостей з нагоди 160-ліття заснування Болградської гімназії ім.Г.С.Раковського. Разом з Главою держави у заходах взяв участь Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов.

«В першому класі я почав вивчати французьку мову. І це було абсолютне диво, що в райцентрі ми вивчали французьку мову. А сьогодні тут усі блискуче володіють болгарською мовою», – підкреслив Глава держави.

«Для мене це є принципово. Бо хтось там каже, що ніби існує загроза асиміляції болгар в Україні. Ні. Це не просто неправда. Це протирічить нашій політиці. Бо захист національних меншин  є першим нашим пріоритетом», – підкреслив Президент України.

При цьому він зазначив, що освітня реформа, запроваджена в Україні, в тому числі і за президентської ініціативи, «точно захищає тих, хто вивчає різні мови, включно з болгарською».

Петро Порошенко повідомив про свої домовленості з Прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим про відкриття болгарського навчального закладу в Одесі і відкриття в Софії Українського культурного центру. Президент також додав, що дасть доручення щодо запровадження вивчення в окремих класах шкіл в Запоріжжі болгарської мови.

«Бо чим більше ти знаєш мов, тим більше ти готовий до європейського життя», – сказав Петро Порошенко та додав, що його мета «повернути Україну в родину європейських народів».

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов повідомив, що домовлено про обміни учнями між гімназіями в Болграді та Софії з метою поглибленого вивчення болгарської мови.

В свою чергу, Віце-президент Республіки Болгарія Іліяна Йотова, говорячи про підтримку болгарської мови в України, зауважила: «Скільки живе мова – стільки живе й національна меншина».

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment