Забезпечення умов доступності для осіб з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського призначення

Районна державна адміністрація, в межах повноважень приймає участь в реалізації «Плану заходів щодо виконання в області завдань Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року» затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 вересня 2012 року № 58/322.

Постійно контролюється питання щодо забезпечення умов доступності для осіб з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського призначення.

На всіх нових об’єктах, що вводяться в експлуатацію, ще на стадії проектування передбачається обладнання усіма зазначеними вище засобами, які полегшують доступ інвалідів. Проведено перевірки громадських будівель на предмет обладнання пандусами.

Заклади охорони здоров’я (районна лікарня) облаштовані пандусами на 80 %; ФАП на 30%. Пандуси встановлені з урахуванням вимог державних будівельних норм. Заклади освіти і науки обладнані пандусами на 100 %. Пандуси встановлені з урахуванням вимог державних будівельних норм.

Автовокзали в селищах Чаплинка та Асканія–Нова облаштовані з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. На автовокзалі в смт Асканія–Нова забезпечено безперешкодний доступ до каси та місць громадського користування. Автовокзал смт Чаплинка облаштовано сигнальною кнопкою для людей з особливими потребами, які мають можливість скористатись допомогою диспетчера у придбанні квитків. Будівлі автостанцій в смт Чаплинка та смт Асканія–Нова облаштовано туалетами для осіб з інвалідністю.

Території прилеглі до будівель територіального підрозділу Пенсійного фонду та закладів соціального захисту населення облаштовані для комфортного пересування маломобільних груп населення. Інформаційна піктограма встановлена в приміщені Чаплинського відділення Херсонської об’єднаної державної податкової інспекції. Тактильні таблички з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля встановлені біля кабінетів громадських приймалень територіального підрозділу пенсійного фонду.

Вхід у будівлі районної державної адміністрації, територіального підрозділу пенсійного фонду та закладів соціального захисту населення, обладнанні пандусами. Дверні прорізи відповідають вимогам.

При укладанні договорів оренди приміщень враховуються вимоги щодо доступності осіб з інвалідністю. Відповідне завдання доведено до голів об’єднаних територіальних громад.

В загальноосвітніх навчальних закладах навчається 51 дитина з інвалідністю. Всі школи району забезпечені комп’ютерами та програмами до них, частково забезпечені засобами навчання та обладнанням, адаптованим для навчання дітей-інвалідів. Наочно-дидактичними матеріалами забезпечені усі дошкільні заклади.

Матеріали, щодо змін у законодавстві щодо соціального забезпечення осіб з інвалідністю розміщуються в місцевих засобах масової інформації, сайті районної державної адміністрації та об’єднаних територіальних громад.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment