Забезпечення умов доступності для осіб з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського призначення

Районна державна адміністрація, в межах повноважень приймає участь в реалізації «Плану заходів щодо виконання в області завдань Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року» затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 вересня 2012 року № 58/322.

Постійно контролюється питання щодо забезпечення умов доступності для осіб з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського призначення.

На всіх нових об’єктах, що вводяться в експлуатацію, ще на стадії проектування передбачається обладнання усіма зазначеними вище засобами, які полегшують доступ інвалідів. Проведено перевірки громадських будівель на предмет обладнання пандусами.

Заклади охорони здоров’я (районна лікарня) облаштовані пандусами на 80 %; ФАП на 30%. Пандуси встановлені з урахуванням вимог державних будівельних норм. Заклади освіти і науки обладнані пандусами на 100 %. Пандуси встановлені з урахуванням вимог державних будівельних норм.

Автовокзали в селищах Чаплинка та Асканія–Нова облаштовані з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. На автовокзалі в смт Асканія–Нова забезпечено безперешкодний доступ до каси та місць громадського користування. Автовокзал смт Чаплинка облаштовано сигнальною кнопкою для людей з особливими потребами, які мають можливість скористатись допомогою диспетчера у придбанні квитків. Будівлі автостанцій в смт Чаплинка та смт Асканія–Нова облаштовано туалетами для осіб з інвалідністю.

Території прилеглі до будівель територіального підрозділу Пенсійного фонду та закладів соціального захисту населення облаштовані для комфортного пересування маломобільних груп населення. Інформаційна піктограма встановлена в приміщені Чаплинського відділення Херсонської об’єднаної державної податкової інспекції. Тактильні таблички з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля встановлені біля кабінетів громадських приймалень територіального підрозділу пенсійного фонду.

Вхід у будівлі районної державної адміністрації, територіального підрозділу пенсійного фонду та закладів соціального захисту населення, обладнанні пандусами. Дверні прорізи відповідають вимогам.

При укладанні договорів оренди приміщень враховуються вимоги щодо доступності осіб з інвалідністю. Відповідне завдання доведено до голів об’єднаних територіальних громад.

В загальноосвітніх навчальних закладах навчається 51 дитина з інвалідністю. Всі школи району забезпечені комп’ютерами та програмами до них, частково забезпечені засобами навчання та обладнанням, адаптованим для навчання дітей-інвалідів. Наочно-дидактичними матеріалами забезпечені усі дошкільні заклади.

Матеріали, щодо змін у законодавстві щодо соціального забезпечення осіб з інвалідністю розміщуються в місцевих засобах масової інформації, сайті районної державної адміністрації та об’єднаних територіальних громад.

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment