З 1 січня стартувала програма «Муніципальна няня»

Уряд 30 січня 2019 року схвалив Постанову «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», якою затвердив Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Цим Порядком визначено механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Відповідно до програми, держава щомісячно відшкодовуватиме матері, батьку або опікуну плату за послуги догляду за дитиною до 3 років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. З 1 січня 2019 року розмір допомоги становить 1626 грн, а вже наприкінці 2019 року – 1779 грн.

Одержати компенсацію можуть як безробітні отримувачі послуги, так і працевлаштовані.

В разі користування послугами муніципальної няні декретні виплати не будуть скасовуватись.

Як отримати компенсацію?

Для того, щоб отримати гроші від держави, батьки мають самі обрати няню, укласти з нею угоду про офіційне працевлаштування та впродовж місяця подати до управління соціального захисту населення такі документи:

– заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

– заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;

– копію угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;

– підтверджувальні документи щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви необхідно додати копії:

– свідоцтва про народження дитини;

– сторінок паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;

– документа , що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

– документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;

– рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Жодних зобов’язань виходити із декретної відпуски через “Муніципальну няню” також немає. У відомстві наголошують, що на компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, батьки самі шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці. Органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Вона має бути або ФОПом, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment