Як підтримувати себе у спекотну погоду

Майже кожного літа на Півдні України дуже часто встановлюється жарка і навіть дуже жарка погода. Ось і знову за повідомленнями гідрометеослужби Державної служби України з надзвичайних ситуацій у нашому регіоні буде триматись дуже висока температура повітря.

Така спекотна погода тяж­ко переноситься не тільки хворими але і здоровими людьми. З метою самозбереження у спекотну погоду нагадуємо декілька засобів самозбереження.

Людина, яка хоче врятуватися від згубної дії спеки, має, в першу чергу, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі, особливо з 11-ї до 16-ї години. Якщо ж необхідно вийти на двір, пильнуйте, щоб тіло було максимально захищеним від сонячного проміння, а на голову обов’язково одягнений кашкет або звичайна косинка і бажано світлого кольору.

По друге, треба багато пити. Норма для дорослого становить три літри води на добу. Не варто пити солону, солодку та газовану воду. Найоптимальніший варіант – це негазована вода і апельсиновий або яблучний соки. Зазначені соки пригнічують відчуття спраги, а от від солодкої газованої води може підскочити артеріальний тиск. Дуже важливо, щоб людина не ви­ходила з дому без пляшечки звичайної питної води (можна трохи підкисленої лимоном).

Щодо холодного пива, то воно не дуже пригнічує спрагу, а в людей середнього і похилого віку може викликати підвищення артеріального тиску. Як результат – збільшується навантаження на серце і часто може виникати серцева слабкість.

Лікарі стверджують, що горілка й інші міцні напої, якщо їх вживати у спекотну погоду, можуть призвести навіть до інсульту чи інфаркту. Власне, алко­голь сам по собі викликає зневоднення організму, тому для гамуван­ня спраги він не годиться.

Через потужне потовиділення організм швидко втрачає вологу, порушується водний баланс. Кров, яка тече венами і артеріями, «загусає» її об’єм зменшується, а це призводить до ослаблення судинного тиску. Власне, через нестачу рідини, яка циркулює в судинному руслі, у людей (в першу чергу старшого і похилого віку) може виникнути серцевий напад. Спостереження показують, що коли стовпчик термометра надовго зависає на позначці 34-36 градусів тепла і більше, у лікарів додається роботи. Тож додержуйтесь цих рекомендацій та бережіть своє здоров’я.

Районна комісія з питань ТЕБ та НС

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment