Як підтримувати себе у спекотну погоду

Майже кожного літа на Півдні України дуже часто встановлюється жарка і навіть дуже жарка погода. Ось і знову за повідомленнями гідрометеослужби Державної служби України з надзвичайних ситуацій у нашому регіоні буде триматись дуже висока температура повітря.

Така спекотна погода тяж­ко переноситься не тільки хворими але і здоровими людьми. З метою самозбереження у спекотну погоду нагадуємо декілька засобів самозбереження.

Людина, яка хоче врятуватися від згубної дії спеки, має, в першу чергу, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі, особливо з 11-ї до 16-ї години. Якщо ж необхідно вийти на двір, пильнуйте, щоб тіло було максимально захищеним від сонячного проміння, а на голову обов’язково одягнений кашкет або звичайна косинка і бажано світлого кольору.

По друге, треба багато пити. Норма для дорослого становить три літри води на добу. Не варто пити солону, солодку та газовану воду. Найоптимальніший варіант – це негазована вода і апельсиновий або яблучний соки. Зазначені соки пригнічують відчуття спраги, а от від солодкої газованої води може підскочити артеріальний тиск. Дуже важливо, щоб людина не ви­ходила з дому без пляшечки звичайної питної води (можна трохи підкисленої лимоном).

Щодо холодного пива, то воно не дуже пригнічує спрагу, а в людей середнього і похилого віку може викликати підвищення артеріального тиску. Як результат – збільшується навантаження на серце і часто може виникати серцева слабкість.

Лікарі стверджують, що горілка й інші міцні напої, якщо їх вживати у спекотну погоду, можуть призвести навіть до інсульту чи інфаркту. Власне, алко­голь сам по собі викликає зневоднення організму, тому для гамуван­ня спраги він не годиться.

Через потужне потовиділення організм швидко втрачає вологу, порушується водний баланс. Кров, яка тече венами і артеріями, «загусає» її об’єм зменшується, а це призводить до ослаблення судинного тиску. Власне, через нестачу рідини, яка циркулює в судинному руслі, у людей (в першу чергу старшого і похилого віку) може виникнути серцевий напад. Спостереження показують, що коли стовпчик термометра надовго зависає на позначці 34-36 градусів тепла і більше, у лікарів додається роботи. Тож додержуйтесь цих рекомендацій та бережіть своє здоров’я.

Районна комісія з питань ТЕБ та НС

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment