Виїзне засідання колегії Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації

01 листопада відбулось виїзне засідання колегії Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації (далі – Депертамент) в якому прийняли участь голови об’єднаних територіальних громад Чаплинського району.

В ході роботи колегії розглядалися найактуальніші питання:

– надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах та організація прийому документів для отримання державних допомог за 9 місяців 2018 року;

– призначення та виплата всіх видів державних соціальних допомог і житлових субсидій у 2018 році;

– робота Департаменту з виконання актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови обласної державної адміністрації та організація роботи із зверненнями громадян за 9 місяців 2018 року.

По першому питанню були заслухані  керівники Чаплинського та Каланчацького управлінь соціального захисту населення щодо співпраці з об’єднаними територіальними громадами у наданні соціальних послуг. Свою думку висловив голова районної державної адміністрації Бурейко Олександр Альбертович, сільський голова Присиваської ОТГ Кліщевський Сергій Олександрович, Директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Причина Геннадій Георгійович. Було вирішено розробити модель надання соціальних послуг в об’єднаній територіальній громаді на прикладі Присиваської ОТГ для подальшого впровадження в інших громадах області.

По другому питанню щодо призначення та виплати всіх видів державних соціальних допомог і житлових субсидій у 2018 році доповідала заступник директора Департаменту соціального захисту населення Рильська Вікторія Володимирівна, яка наголосила на необхідності проведення роз’яснювальної роботи з населенням щодо призначення житлових субсидій як найгострішого та найважливішого питанням сьогодення.

По третьому питанню з виконання актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови обласної державної адміністрації та організація роботи із зверненнями громадян за 9 місяців 2018 року доповів Директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Причина Геннадій Георгійович, який зазначив про зменшення на рівні області звернень з соціальних питань, та акцентував увагу на належне виконання актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови обласної державної адміністрації.

На засіданні колегії виступила начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Міхєєва Олена Володимирівна, яка звернулася до представників об’єднаних територіальних громад Чаплинського району щодо необхідності утворення у структурі їх виконавчих органів служб у справах дітей. Таке звернення обумовлено вимогами статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», якою передбачено, що служби у справах дітей мають права юридичної особи та штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду. Крім того, Олена Володимирівна наголосила на тому, що відсутність у структурі виконавчих органів об’єднаних територіальних громад служб у справах дітей може негативно позначитися на рівні захисту прав дітей в їх громадах.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment