Вибір професії – задача з багатьма невідомими

Щорічно перед випускниками шкіл з поміж  багатьох інших завдань постає та потребує  вирішення ще одне, не менш складне і дуже важливе – завдання вибору майбутнього професійного шляху. Це  не легка задача з багатьма невідомими та питаннями  «Ким бути?», «Яку професію обрати?», «До якого закладу поступити?», «Які іспити обрати?»і хвилюють вони не тільки дітей, а і їх батьків.Допомогти старшокласникам  Чаплинського району знайти відповіді на ці питання завжди готові фахівці з профорієнтаціїрайонного центру зайнятості, організовуючи самостійно та разом із соціальними партнерами різні  інформаційно-роз’яснювальні, виховні, профорієнтаційні заходи для учнівської молоді. Так з початку  цього навчального року проведено  понад  20 профорієнтаційних уроків та інформаційних заходів для учнів.

Нещодавно, заради кращого орієнтування шкільної молоді у світі професій, мотивації до свідомого обрання майбутнього професійного  шляху для учнів дев’ятих – одинадцятих   класів проведено  змістовніпрофорієнтаційні уроки  у школах сіл Григорівка та Хрестівка. На заходах під назвами «Подорож у професійне завтра» та «Вибір професії – задача з багатьма невідомими» старшокласники дізналися багато корисної інформації, про те  як правильно вибрати професію та уникнути  помилок, застосовуючи формулу «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». Розглянули ринок праці та реалії сьогодення, а також познайомились із професіями майбутнього.  Хочеться підкреслити, під час опитування  виявлено,  що перевагу діти надають професіям, які на теперішній час дуже потрібні.

Детальна інформація фахівця з профорієнтації  дозволила учням зрозуміти, який безмежний світ професій. Як потрібно себе поводити аби не загубитися у ньому та досягнути успіху. Фахівець центру зайнятості  не одноразово звертала увагу на те, що головне зважено та свідомо обирати професію, прислухаючись  до себе, свого серця та розуміючи свої здібності! Адже, щоб стати успішним в роботі, потрібно любити те, що виконуєш, незалежно від сфери, в якій працюєш. Коли робота приносить задоволення, тоді людина  не помічає  скільки витрачає  часу на її виконання. Школярам було запропоновано пройти експрес тестування на паперових носіях та впевнитися у правильності свого професійного вибору. Результати приємно здивували учнівську молодь. Кожен відразу замислився – «А чи правильно я обираю своє майбутнє?». Фахівець  з профорієнтації  повідомила,що дізнатись про себе можуть допомогти тести, які доступні усім бажаючим в центрі зайнятості, а також  є можливість використання психодіагностичного тестування за допомогою міжнародної тестової методики «Magellano Університет», якою можна скористатися на безкоштовному профорієнтаційному порталі «Моя кар’єра».Відповіді на питання,запропоновані  в тестах,дозволяють вибрати саме ту професію (або навіть кілька професій), що максимально підходять кожній особистості, враховуючи його нахили, здібності, навички, особисті якості і переваги. На підтвердження інформації, учні переглянули  відео ролики про вибір професії створені на замовлення служби зайнятості.

Фахівець центру зайнятості зазначила, що молоді, яка формує свої знання та навики особливо важливо правильно зорієнтуватися в питанні вибору майбутньої професії. Помилковий її вибір може призвести до неможливості найти роботу за спеціальністю, незадоволеності працею,виникнення проблем реалізації власного професійного потенціалу.  А якщо у свій час правильно зорієнтуватися – це гарантія успішної самореалізації в трудовій сфері.  Але  такі заходи орієнтують учнів не тільки на вибір діяльності, а й на  впевненість у завтрашньому дні та професіоналізм, аби прикладенні зусилля щодо професійного вибору дали результат у  майбутньому. Адже, ким би ти не був, яку б професію не вибрав, треба  бути професіоналом і тоді,  неодмінно, знайдеш своє місце на ринку праці!

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment