Вибір професії – важливе рішення юності

У сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного і втілюється у життя шляхом проведення комплексу заходів, що включають у себе профорієнтаційні уроки, профорієнтаційні тестування та індивідуальні консультації з учнями. Під час яких молодь різноманітними методами спонукають до розуміння того, що вибір професії – це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством та найголовніше – перед собою, і полягає в тому, щоб обрати саме свій шлях і саме ним іти.

З метою більш ширшої орієнтованості школярів у світі професій сьогодення, формування в учнів реальних поглядів на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб ринку праці фахівцем з профорієнтації Чаплинського районного центру зайнятості Модіною Світланою протягом січня –квітня 2018 року проведено 29 профорієнтаційних заходів  для школярівЧаплинського району.

Спілкуючись з учнями на тему мрій, бажань та майбутніх перспектив фахівець з профорієнтації розповідає, що майже кожна  людина, із самого дитинства мріє про майбутню професію, і це знаходить прояв у іграх. Ким себе тільки не уявляють діти,  граючись?! І лікарями, і поліцейськими, навіть космонавтами, – «мандруючи» космічними просторами своєї дитячої фантазії на «ракеті» – дитячій гірці. Звісно, багато тих мрій залишається  там – біля скрипучих гойдалок дитячих майданчиків, бо з різних причин доводиться  обирати геть інший фах. І лише згодом приходить розуміння, що від того вибору, багато в чому  залежить, як склалось подальше життя. Донестицю думку до учнів старших класів, спонукати їх до  розуміння власних бажань, інтересів та можливостей, а значить і  до свідомого вибору майбутньої діяльності – є основним завданням під час  проведення профорієнтаційних уроків у школах. Щоб зустрічі з дітьми проходили  змістовно та корисно бесіди завжди доповнюються іграми, груповими  та індивідуальними вправами, показом  відео сюжетів та презентацій. По можливості проводяться тестування. Приємно, щоразу, коли проводиш захід для  молоді бачити, як їх очі запалюються  цікавістю, навіть якщо вона ховається за невгамовністю, непосидючістю та  неслухняністю, і треба не аби як попрацювати, щоб налагодити співпрацю із ними. Та всі ці зусилля спрямовані саме для того, щоб допомогти учням зорієнтуватись у світі професій, ознайомити їх з особливостями сучасного ринку  праці та потребами  найближчих десятиліть – допомогти майбутнім випускникам у виборі життєвого шляху.  Адже  вибір професії – важливе рішення юності.

 

P.S:Шановні школярі  запрошуємо  Вас завітати до Чаплинського центру зайнятості за  адресою вул. Грушевського,  38 – і ви зможете  виконавши ряд тестових завдань дізнатись про себе багато цікавого. Процедура займає трохи більше години і виявляє тип темпераменту,  рівень розвитку та структуру  інтелекту, а також  інші професійно значущі  соціально-психологічні якості, після чого фахівець з профорієнтації  розшифрує результати тесту і розповість до яких сфер діяльності є природні нахили.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment