Вакцинаційна кампанія на Херсонщині почнеться вже у березні

Про це стало відомо сьогодні під час наради з керівниками базових закладів охорони здоров’я області за участі т.в.о. голови облдержадміністрації Сергія Козиря.

«Вакцинація проходитиме у декілька етапів, які будуть розбиті на фази. Наразі триває підготовка, але уже з 1 березня з використанням вакцини Pfizer почнеться щеплення. Вакцинальна сесія триватиме 20 днів по 5 робочих днів. Здійснювати її будуть дві мобільні бригади, які наступного тижня пройдуть спеціальне навчання у Києві», – розповіла заступник директора Департаменту здоров’я Ліна Бондарева.

Вона також зазначила, що першочергово будуть щеплюватися медпарцівники стаціонарів лікарень, які приймають хворих коронавірусом пацієнтів, працівники екстреної медичної допомоги та диспетчери, а також учасники мобільних бригад, які безпосередньо здійснюватимуть вакцинацію. На рівні держави щеплення отримають і військові, які проходять службу у зоні проведення ООС.

Варто зазначити, що загалом Україна у рамках співпраці на міжнародному рівні на перших етапах отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Зберігати її необхідно при дуже низьких температурах з використанням спеціального обладнання, якого на Херсонщині, як і в багатьох інших областях немає. Тож, на рівні держави визначено компанію, яка доставлятиме препарат в регіони з допомогою спеціальних рефрижераторів щотижнево. Далі вже в обласному центрі її розморожуватимуть до температури +2-7 градусів за Цельсієм та транспортуватимуть безпосередньо на місце проведення вакцинації.

Як наголосив директор департаменту здоров’я Віктор Короленко, Херсонщина не втратить ні єдиної вакцини під час щеплення.

«Система імунізації в області налагоджена належним чином, на Херсонщині є достатня кількість можливостей і потужностей, аби прийняти та реалізувати усі дози вакцин. Більше того, навіть на рівні держави нашу область відзначено як одну із найкращих у питанні логістичного забезпечення вакцинації. Тож ми орієнтуємося на те, що кожна доза препарату буде використана», – підкреслив Віктор Короленко.

За словами Сергія Козиря, на першому етапі дуже важливо забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед населення.

«На Херсонщині щепленням від коронавірусу загалом охоплять близько 200 тисяч жителів. Тож, ми маємо пояснити усі переваги вакцинування, а також нівелювати всі перестороги, які є у жителів області. Окрім того, найперше завдання – убезпечити наших лікарів від зараження коронавірусом», – зазначив очільник області.

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment