В Чаплинці обговорили питання забезпечення ефективності діяльності системи охорони здоров´я

За ініціативи Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України, участі директора Департаменту охорони здоров´я Херсонської обласної адміністрації Віктора Короленка, 17 грудня 2018 року в культурно-мистецькому центрі Чаплинської селищної ради проведено засідання “круглого столу” з питань забезпечення ефективності діяльності системи охорони здоров´я у Чаплинському районі. В засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації, Олександр Бурейко, голова районної ради, Володимир Бериславський, голови об’єднаних територіальних громад та сільських рад, а також головні лікарі первинної та вторинної ланки (центр ПМСД та районної лікарні), начальники структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Директор Департаменту охорони здоров´я Херсонської обласної адміністрації Віктор Короленко, презентував присутнім стан проведення реформи в галузі охорони здоров´я по Херсонській області та окремо по Чаплинському району. Він відмітив, що район активно приймає участь в реформуванні медичної галузі. Зауважено, що всі лікарі первинної ланки центру ПМСД забезпечені комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. Віктор Миколайович поінформував присутніх про те, що планується будівництво 4-х лікарських амбулаторій в селах Магдалинівка, Григорівка, Преображенка, Балтазарівка в 2019 – 2020 роках та заплановано здійснення капітального ремонту закладів охорони здоров´я в селах Хрестівка, Строганівка та селищі Асканія Нова а також дооснащення Чаплинської лікарської амбулаторії у 2019 році.

Враховуючи завдання на 2019 – 2020 роки щодо проведення заходів по реформуванню вторинної ланки зупинилися на проблемних питаннях: відсутність в районній лікарні комп’ютерної техніки та програмного продукту. Акцентовано увагу на терміновість заключення угоди на надання медичних послуг комунальним некомерційним підприємством центром первинної медико-санітарної допомоги з Національною службою охорони здоров´я .

Активно обговорювалося питання фінансування закладів охорони здоров´я у наступному році, в якому взяли активну участь представники виконавчої влади, сільські, селищні голови, представники медичної сфери району. Свої бачення тих чи інших питань висловлювали Лариса Оленковська, виконавчий директор регіонального відділення Асоціації Міст України, Анатолій Негра, регіональний консультант з юридичних питань та Марія Кривецька, регіональний консультант з бюджетних питань.

Підбиваючи підсумок, учасники заходу підкреслили, що для досягнення результатів необхідна злагоджена робота усіх гілок влади, органів самоврядування, працівників медичної галузі, а також підтримка Херсонської обласної державної адміністрації.

За результатами зібрання були поставлені відповідні завдання, серед яких підготовка клопотання до обласної державної адміністрації на отримання додаткових коштів із обласного бюджету для утримання закладів первинної та вторинної ланки охорони здоров´я, враховуючи що район є прикордонним та обслуговує всі військові частини, які розташовані на його території.

Керівнику центру ПМСД рекомендовано підготувати розрахунки на сплату комунальних послуг та енергоносіїв і довести інформацію до відома сільських, селищних рад. Намітили вирішення питання виділення коштів із районного бюджету на придбання комп’ютерної техніки для районної лікарні та виділення коштів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв із місцевих бюджетів ОТГ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment