Урядова програма ​«Доступні ліки​».

«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

– серцево-судинні захворювання;

– бронхіальна астма;

– діабет 2 типу.

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я http://www.moz.gov.ua

Як пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки»?

Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (МНН) (діючу речовину ліків). Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати не можливо. На кожну призначену лікарем МНН має бути виписаний окремий рецепт. З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі “Доступні ліки”.

Перелік аптек, що беруть участь у програмі: Центральна районна аптека № 26, яка розміщена за адресою: смт Чаплинка вул., Грушевського, 61 та її філії в смт А-Нова «Аптека № 1» за адресою: вул., Центральна, 5 та в аптечному пункті № 1 за адресою: смт Асканія-Нова вул., Альошина, 3.

З січня 2018 року в районі продовжено реалізацію програми «Доступні ліки» комунальним закладом «Чаплинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». З початку року виписано 20586 рецептів, а саме: цукровий діабет ІІ типу – 554 рецептів; бронхіальна астма – 287 рецептів; серцево-судинна система – 19745. Відшкодовано аптечними закладами району 19629 рецепта, профінансовано – 690,6 тис. грн., проведена оплата на суму – 690,6 тис. грн.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment