Уряд затвердив зміни до порядку компенсації вартості послуги «муніципальна няня»

Уряд на черговому засіданні затвердив постанову від 30 вересня 2020 року № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”».

Ініціатива «муніципальна няня» була запроваджена Міністерством соціальної політики України у січні 2019 року та реалізовувалася у межах пілотного проекту.

За результатами аналізу її впровадження виявлено низку питань, що потребують врегулювання.

Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:

розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років;
компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;
компенсація послуги «муніципальна няня» надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;
муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей, юридична особа – 10 дітей.
До 02 листопада всім батькам. Які отримували компенсацію «муніципальна няня» слід подати необхідні підтверджуючі документи передбачені пунктами 5-7 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

У разі не підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment