Урочистий Іфтар мусульман у Чаплинці

08 червня 2018 року в Чаплинці відбувся урочистий Іфтар (розговіння) мусульманської громади району, присвячений Священному місяцю Рамадану, в якому взяли участь голова районної державної адміністрації, Олександр Бурейко, представники районної державної адміністрації та засобів масової інформації .

Захід відвідав імам мусульманської громади ДУМУ Херсонської області, Шейх Казим. Понад 300 мусульман взяли участь в святковому Іфтарі, який згідно традиції проведено після заходу сонця, на території молитовного дому мусульманської громади в смт Чаплинка.

Під час свята відбулося читання Корану та молитов, які провели Шейх Казим та імами району. Молодіжними та дитячими колективами турецької громади організовано концертну програму – декламування медіхів, релігійних пісноспівів, які прославляли пророка Мухаммеда і пояснювали важливість місяця Рамадана і посту для віруючих.

Голова районної державної адміністрації Олександр Бурейко у своєму привітанні відмітив, що громада турків-месхетинців Чаплинського району, за більш, як 25 років проживання в районі, інтегрувалася в українське суспільство та стала його невід’ємною частиною. Він зазначив, що військові дії на Сході країни потребують особливого ставлення всіх українців незалежно від національності до захисту Батьківщини і сьогодні нікому не можна залишатися осторонь від спільних проблем, всім потрібно долучатися до спільної праці на благо громади та захисту України.

Шейх Казим, імам Херсонської області завірив присутніх про готовність турецької громади до співпраці, зупинився на питаннях виховання молоді та питаннях благодійності.

Такого роду спільні заходи за участю представників влади допомагають тісніше співпрацювати громадам, зміцнюють почуття солідарності та взаєморозуміння в українському суспільстві.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment