Україна ніколи не стане федерацією на вимогу Росії і не припинить боротися за повернення окупованих територій – про це заявив Петро Порошенко у своїй промові 22 січня в День Соборності України.

«Михайло Жизневський і Сергій Нігоян – перші жертви режиму Януковича. Сьогодні – в День Соборності – їхню пам’ять вшановує вся країна, а разом з нею – і Президент. Нині ці відомі на весь світ обличчя – вже символ того, за що бореться Україна», – сказав Глава держави під час свого виступу на Софійській площі.
«Москва анексувала Крим і спробувала роздробити нас на частини, аби легко проковтнути. Перед нами знову постала загроза втрати соборності і незалежності. Але ціною великих жертв, ціною великих зусиль українського народу ця загроза відведена. І у жорсткому протистоянні з терористами, з російськими найманцями і з частинами регулярної російської армії ми з вами зупинили ворога. А гаслом нашим було: «Єдина країна», – констатував Президент України під час під час виступу на урочистостях з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
У своєму виступі Президент запевнив: щодня держава бореться за тих, хто змушений проживати в окупації – у Криму та на Сході країни.
«Ми ніколи про вас не забуваємо, ми кожного дня працюємо для того, щоби наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма. Для досягнення наших цілей нам потрібно берегти і зміцнювати нашу українську єдність і соборність. А тому всім має бути чітко зрозуміло: Україна є унітарна держава, з одною державною мовою. Так записано в українській Конституції. І жодних федерацій, і ніяких спеціальних статусів. Єдина, незалежна, соборна Україна. А гарантом того, що цю єдність ніколи ніхто не забере, буде лише економічно сильна, духовно незалежна Україна, яку захищатиме сучасна армія, підтримуватимуть західні партнери і розвиватимуть активні люди в кожному окремому регіоні», – наголосив під час урочистостей Петро Порошенко.
Також під час свого виступу на Софійській площі Президент України окреслив чіткі, системні та послідовні кроки стратегії розвитку нашої держави. «Створення армії та відновлення економічного зростання; асоціація з Євросоюзом і безвізовий режим; децентралізація і Томос; курс на вступ до НАТО та Євросоюзу. А перехід до європейської якості життя українців – це є головний зміст нашої державної політики, яка спирається на єдність нашого народу», – наголосив Глава держави під час під час виступу на урочистостях з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment