У В А Г А ! Чаплинський РАЙОННИЙ СЕКТОР ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ З 01 по 30 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ ПРОВОДИТЬ МІСЯЧНИК ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У ЖИТЛІ

З НАСТАННЯМ ХОЛОДНОЇ ПОГОДИ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ПОЖЕЖ І ТРАГІЧНИХ ВИПАДКІВ ПІД ЧАС НИХ.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ: НЕОБЕРЕЖНЕ ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ ЗДЕБІЛЬШОГО У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ, ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРООБІГРІВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ ТА ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ, ДИТЯЧІ ПУСТОЩІ З ВОГНЕМ.

У БІЛЬШОСТІ ВИПАДКІВ ВИНУВАТЦЯМИ ЦИХ БІД Є ЛЮДИ, ЯКІ ЗЛОЧИННО-ЗНЕВАЖЛИВО СТАВЛЯТЬСЯ ДО ВИМОГ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ, ПРОЯВЛЯЮТЬ НЕДБАЛІСТЬ У ВІДНОШЕННІ ДО ВОГНЮ.

Ш А Н О В Н І Г Р О М А Д Я Н И !
Дотримуйтеся елементарних правил пожежної безпеки та роз’яснюйте їх дітям. Більшість правил досить прості і знайомі нам з дитинства:
– НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ САМОРОБНІ ЕЛЕКТРООБІГРІВАЧІ
– НЕ ЕКСПЛУАТУЙТЕ ПЕЧІ, ЩО МАЮТЬ ТРІЩИНИ
– НЕ КОРИСТУЙТЕСЬ ПОШКОДЖЕНИМИ РОЗЕТКАМИ ТА ВИМИКАЧАМИ
– НЕ ЗАЛИШАЙТЕ БЕЗ НАГЛЯДУ ВВІМКНЕНІ В ЕЛЕКТРОМЕРЕЖУ НАГРІВАЛЬНІ ПРИЛАДИ, ТЕЛЕВІЗОРИ, РАДІОПРИЙМАЧІ
– ЯКЩО ВИ НЕ МОЖЕТЕ ВІДМОВИТИСЬ ВІД КУРІННЯ, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, БО ДУЖЕ ЧАСТО ПРИЧИНОЮ ПОЖЕЖІ Є ТЛІЮЧИЙ НЕДОПАЛОК !

Ш А Н О В Н І Б А Т Ь К И !
– НЕ ЗАЛИШАЙТЕ БЕЗ НАГЛЯДУ НА ТРИВАЛИЙ ЧАС СВОЇХ МАЛОЛІТНІХ ДІТЕЙ
– ТАКІ НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ ЯК СІРНИКИ ТА ЗАПАЛЬНИЧКИ ЗБЕРІГАЙТЕ ЛИШЕ В МІСЦЯХ НЕДОСТУПНИХ ДЛЯ МАЛЕЧІ
– НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ ЗАПАЛЮВАТИ СВІЧКИ, КЕРОСИНОВІ ЛАМПИ, ГАЗ БЕЗ ВАШОГО КОНТРОЛЮ
– НЕ ПРОХОДЬТЕ БАЙДУЖЕ ПОВЗ ДІТЕЙ, ЯКІ БАВЛЯТЬСЯ СІРНИКАМИ!

У ВИПАДКУ ПОЖЕЖІ АБО ІНШОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМЕРОМ “101”

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА У ПОБУТІ
Тільки той, хто залишився без даху над головою, втратив нажите роками майно, відчув біль втрати, бідність і невпевненість у завтрашньому дні, може усвідомити, що пожежна безпека в побуті – не марнування часу. Кожен член сім’ї може почуватися безпечно тільки тоді, коли добре знатиме основи пожежної безпеки в побуті і правила поведінки під час пожежі. А втім, можна знизити ймовірність пожежі в оселі майже до нуля.
Передусім перевірте, чи безпечний ваш будинок або квартира. Можливо, доведеться змінити деякі звички. Отож варто звернути увагу на деякі застереження. Найнебезпечніше курити в кріслі, на дивані, в ліжку перед сном, особливо в стані сп’яніння. Залишені цигарки, що тліють, – прямий шлях до пожежі.
Перед тим, як викинути недокурок у відро для сміття або звільнити попільничку, потрібно залити їх водою. Полум’я запаленої свічки – також поширена причина пожежі. Тому перед виходом із приміщення належить її загасити. У жодному разі не слід залишати дітей наодинці із запаленою свічкою.
Сірники та запальнички – не іграшки! Не зберігайте їх на видному місці. Виховуйте у дітей обережність у поводженні з вогнем! Не залишайте без нагляду кухонні плити, тостери, печі НВЧ під час приготування їжі! Не користуйтеся несправними електричними приладами, з пошкодженими електродротами, з поганими контактними з’єднаннями, без запобіжників у електричних мережах.
Не залишайте без нагляду побутові прилади! Щорічно перевіряйте протипожежний стан будинку, квартири. Своєчасно звільняйте оселю від горючих речовин та матеріалів. Не захаращуйте балкони, лоджії, комори, сараї, горища, гаражі тощо. Облаштуйте помешкання автономними пожежними сповіщувачами.

ДІЇ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ У БУДИНКУ (КВАРТИРІ)
Що робити у разі пожежі? Чи всі члени родини знають порядок дій під час займання? Над відповідями на такі запитання важливо замислитися заздалегідь, бо у разі лиха не буде на це часу. Зазвичай за хвилину квартиру або поверх будинку заповнює густий отруйний дим. Щойно стало відомо, що в квартирі (будинку) пожежа, належить діяти швидко і головне – спокійно, без паніки. Насамперед слід повідомити про неї всім членам родини, не втрачайте час на пошуки причини займання, цінних речей (фотографії, документи, ювелірні прикраси тощо) або домашніх тварин.
Перед тим, як відчинити двері на шляху евакуації або в іншу кімнату, варто перевірити температуру їх тильним боком руки. Якщо вони теплі, не відчиняйте, можливо, там пожежа. Якщо у приміщені багато диму, погана видимість, потрібно опуститися на коліна на підлогу там, де повітря чистіше, і повзти до виходу.
Коли неможливо вийти із приміщення, слід подбати, щоб дим не потрапляв через щілини у дверях. Потім відчинити вікно і голосно кликати на допомогу. Якщо загорівся одяг, слід зупинитися, лягти на підлогу або землю і, перекочуючись, загасити полум’я. Після того, коли покинули квартиру (будинок), скористайтесь мобільним телефоном, телефоном сусіда тощо для виклику пожежно-рятувальної служби. Говорити потрібно повільно й чітко. Назвіть адресу, уточніть, що саме горить. Можливо, хтось залишився в будинку.
Якщо пожежа тільки-но розпочалася, можна скористатися одним із первинних засобів, приміром, вогнегасником, покривалом або пожежним кран-комплектом. Але при цьому в жодному разі не ризикувати щодо опіків або отруєння димом. У критичних ситуаціях для евакуації можна використовувати вікна першого та другого поверхів. Доцільно перед цим скинути на можливе місце падіння матраси, подушки, ковдри тощо. Спочатку має спуститися дорослий член родини, а потім йому належить передавати дітей, щоб запобігти травмуванню. Не рекомендують стрибати з вікон.
Якщо вікна не відчиняються, потрібно якимось предметом розбити скло у нижньому кутку й за допомогою ковдри або товстого махрового рушника видалити гострі осколки. Коли вийти з будинку неможливо, слід усім зібратися в одній кімнаті біля вікна. Важливо перекрити доступ диму за допомогою ковдри або інших речей. Усім членам родини, які вийшли із будинку (квартири), належить зібратися в одному місці й чекати прибуття підрозділу пожежно-рятувальної служби.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ
Для дітей занотуйте у записній книжці номер телефону пожежно-рятувальної служби, а також свою домашню адресу. Вони зможуть скористатися записником, коли забудуть, як викликати пожежників, особливо в стресовій ситуації. Зберігайте ключі від квартири (будинку) в одному місці. Переконайтеся, що всі члени сім’ї знають, де вони лежать, і вміють ними користуватися. Під час пожежі внаслідок стресу буває дуже тяжко їх знайти, особливо, коли приміщення заповнює отруйний дим та значно підвищується температура повітря.
Варто навчитися користуватися вогнегасниками й іншими первинними засобами пожежогасіння й дотримувати правил пожежної безпеки. Будьте обережні з вогнем і дотримуйтесь правил пожежної безпеки в побуті.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment