У Новій Каховці зустрічали 57-му бригаду

5 червня у Новій Каховці відбулися урочисті заходи з нагоди зустрічі особового складу підрозділів військової частини А1736, а саме  військовослужбовців 57-ої окремої мотопіхотної бригади, які повернулися з району виконання бойових завдань у зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Крім військовослужбовців бригади, серед почесних гостей були голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом зі своїм заступником Вадимом Чабаном, заступник командувача військ оперативного командування «Південь» з територіальної оборони генерал-майор Броніслав Жуковський та командир 57-ї окремої мотопіхотної бригади полковник Юрій Головащенко.«Протягом всього часу існування бригади бійці проявляли мужність та патріотизм під час виконання бойових завдань. За високу стійкість державні нагороди отримали більше 500 військовослужбовців, і понад 600 – відзнаки Міністра оборони та Начальника Генерального штабу. У цей святковий день я дякую керівництву області та жителям Нової Каховки за гостинність та сприяння розміщенню нашого підрозділу на Херсонщині», – зазначив заступник командувача військ оперативного командування «Південь» з територіальної оборони генерал-майор Броніслав Жуковський. «Наш півторарічний шлях до визначення пунктом постійної дислокації для вже нашої 57-ї бригади саме Херсонщини сьогодні завершився. Тепер тут друга домівка бійців. Але робота полягала не тільки у перемовинах з вищим військовим командуванням щодо місця розміщення, але й у вирішенні важливих задач, а саме: забезпеченні матеріально-технічно базою, приміщеннями, вирішенні побутових питань та ін. Але ми це все вирішили і тепер вітаємо бійців у Херсонській області. Окремо дякую представникам обласної влади за те, що попри відмінності у політичних поглядах всі рішення щодо розміщення 57-мої бригади на Херсонщині приймались одноголосно», – наголосив голова облдержадмінісьрації Андрій Гордєєв та повідомив, що разом з військовим командуванням клопотатиме перед Верховним Головнокомандуючим, Президентом України про присвоєння 57-й бригаді імені Костя Гордієнка.Під час заходу бійців 57-ї окремої мотопіхотної бригади благословив молитвою та провів освячення голова відділу військового духовенства Херсонської єпархії протоієрей Ігор Семеніхін.Крім того, особовий склад було нагороджено медалями та почесними грамотами. Наприкінці відбувся парад військової техніки, яка знаходиться в розпорядженні 57-ї окремої мотопіхотної бригади.

Довідка:

57-а окрема мотопіхотна бригада оперативного командування «Південь» Сухопутних Військ України Збройних Сил України брала участь у бойових діях, а саме:

5 листопада 2014 року управління бригади вступило в Донецьку область для виконання завдань АТО, де приєдналось до батальйонів, які вже на той час вели бойові дії. У місті Кропивницький тривав процес формування артилерійських, танкових підрозділів і зенітного дивізіону.

У січні та лютому 2015 року особовому складу підрозділів забезпечення та управління також довелося брати участь у боях. Особовий склад допомагав евакуйовувати поранених десантників з Донецького аеропорту, обороняти Вуглегірськ та Дебальцеве.

У квітні2016 року бригада була виведена на відновлення та бойове злагодження на полігони Херсонської та Миколаївської областей.

Серпень 2016 року – червень 2017 року – бригада та батальйони знаходилися на бойовому чергуванні в Херсонській області по лінії узбережжя Азовського моря на кордоні з тимчасово окупованими територіями АР Крим.

3 червня 2017 року по теперішній час виконує бойове завдання на території Донецької області в зоні відповідальності оперативно-тактичного угрупування «Донецьк».

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment