СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №10 «Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Чаплинського району станом на 31 травня 2019 року»

В районі літ метеликів, яйцекладка, відродження та харчування гусениць чортополохівки. У районі відмічено пошкодження рослин сої гусеницями цього шкідника. Зазвичай гусениці харчуються на бур’янах – осоті, чортополоху. Вони скелетують листя, скріплюючи його павутинками. Тільки у роки масової появи, знищивши бур’яни, відчутної шкоди гусінь може завдати рослинам сої, соняшнику, овочевим і баштанним культурам, іншим, передусім, засміченим посівам.

В цьому році наявність достатньої кількості квітучої рослинності, тепла, помірно волога погода є найкращими умовами для розвитку більшості видів совок в тому числі і чортополохівки. Знищення бур’янів, особливо квітучих нектароносів, погіршує умови живлення метеликів та гусениць до появи культурних рослин. Розпушування міжрядь в період вегетації з присипанням зони рядка, під час відкладання яєць, відродження гусениць та їх заляльковування теж значно обмежує кількість цих шкідників.

За появи осередків гусениць (ЕПШ 1-3 гус/м2) посіви захищають рекомендованими для культур інсектицидами, дозволеними до використання в Україні згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів».

Необхідно проводити постійний моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь, посівів та багаторічних насаджень, на виявлення шкідників та хвороб для подальшого регулювання чисельності шкідливих організмів з метою мінімалізації негативної дії їх дії на майбутній врожаї.

При застосуванні пестицидів обов’язково слід враховувати рекомендації його виробника щодо умов застосування препарату, а саме температурного режиму.

Під час проведення захисних обробок слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил особистої гігієни.

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment