Святковий Маулід проведено мусульманською громадою в Чаплинці

В честь місяця народження мусульманського Пророка Мухаммеда, представники турецької спільноти в районі 04 грудня 2018 року в КУ Чаплинської селищної ради “Чаплинський культурно-мистецький центр” провели святковий Маулід.

В заході взяли участь представники районної державної адміністрації, імам мусульманської громади Херсонської області, шейх Казим, запрошені гості з Білозерського та Генічеського районів, представники турецької громади району.

Дійство підготовлено Клубом східних культур Чаплинського району, яким керує Дінара Алімова. Ведучі, Іслам Хаталов та Лейла Сулімова привітали присутніх із святом і протягом всього заходу розповідали про життя Пророка Мухаммеда та інших Пророків, підкреслюючи великі справи здійснені ними для людей. Представник Білозерського району, Ясін Розманов прочитав уривки із священного Корану.

Діти турецької громади демонстрували дійство, яке було наповнене яскравістю національних костюмів, святковими кульками та плакатами, які славили останнього із Пророків мусульман , Мухаммеда. Вразило зал аматорське читання вірша-звернення до Пророка у виконанні Есміри Мурсалової із Преображенки. Серед номерів художньої самодіяльності зал мав змогу подивитися чудовий танець, виконаний дитячим гуртом із села Скадовки, а також сценку “Наука матері”, в якій взяли участь Ліваза Халідова та Айлін Іванова із Надеждівки. Довго аплодували присутні вокальному ансамблю “Салям” із Чаплинки, які в релігійних пісноспівах з почестями згадували всі добрі справи великого мусульманського Пророка.

У своєму виступі шейх Казим передав вітання із святковим Маулідом від муфтія мусульман України, шейха Таміма . Він нагадав присутнім , що виховання дітей в любові, витримуючи релігійні настанови зробить їх добрими, щирими, гідними громадянами своєї країни і забезпечить щасливу старість батькам. Шейх Казим наголосив, що для процвітання і розвитку країни повинні бути єдині влада, народ, а релігійні громади повинні сприяти розвитку добра, милосердя, взаємоповаги в суспільстві. На завершення юні аматори загальним хором виконали подячну пісню Пророку Мухаммеду.

Святкові Мауліди, за сприяння органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, уже 6 років поспіль проводяться мусульманською громадою в Чаплинському районі.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment