Співробітництво між Україною та Литвою: перспективи розвитку та вигоди

У Херсоні 21 травня відбувся семінар «Укріплення партнерства з бізнесом для досягнення цілей ООН в області сталого розвитку», метою проведення якого була підтримка розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, сприяння українському експорту в рамках діючої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення досвіду та практик ведення соціально відповідального бізнесу з дотриманням екологічних стандартів ЄС. Цей захід організовано Українським союзом промисловців і підприємців спільно з литовськими партнерами за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні та сприяння Херсонської обласної державної адміністрації.

У семінарі взяли участь представники обласної влади, територіальних органів та місцевих державних установ, делегація з Литви, представники Українського союзу промисловців та підприємців, аграрних фірм та громадських організацій.

Під час заходу обговорювались питання раціонального використання природних ресурсів, можливості повторного використання води на Херсонщині, новітні методи переробки сільськогосподарської продукції та ін.

Жваве обговорення серед присутніх викликала тема повторного використання води, а точніше методи водоочищення та їх вплив на довкілля. Литовські гості ділилися багаторічним досвідом своєї країни у галузі водоочищення з керівниками українських підприємств та громадських організацій. Представники литовської делегації наголосили на важливості використання інноваційних біотехнологічних продуктів у сферах водоочищення, поводження з відходами та у сільському господарстві, що дозволить поліпшити стан довкілля, покращити родючість ґрунтів та якість органічної продукції. Без якісної води неможливе створення корисних продуктів харчування.

З приводу останнього – виробництва органічної продукції, також велись активні дискусії. Для аграрної Херсонщини питання створення та розвитку підприємств переробки сільськогосподарської продукції з подальшим її експортом є актуальним, а для Європи важливим є забезпечення населення якісною органічною продукцією. Тому співробітництво українських та литовських підприємців має велике майбутнє.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment