СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє. З початку року до управління соціального захисту населення звернулося 105 осіб з інвалідністю та інших пільгових категорій населення, щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів державного бюджету, із них 96 осіб пільгових категорій забезпечено 154 одиницями технічними засобами реабілітації, 165 виробами для жінок після мастектомії.

На території району функціонує комунальний заклад Херсонської обласної ради «Чаплинський геріатричний пансіонат», у якому проживає 37 осіб, із них 17 осіб з інвалідністю. Станом на 03 грудня 2019 року 11 осіб з інвалідністю забезпечено засобами реабілітації за різними напрямками. Завдяки співпраці з громадської організації “Відокремлений підрозділ “Чаплинська ліга соціальних працівників України” вказаний заклад отримав гуманітарну допомогу у вигляді ортопедичних матраців та покривал, що сприятиме зміцненню матеріально-технічної бази та підвищенню комфортності перебування у стаціонарному відділення людей похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Крім того, за сприяння громадської організації “Відокремлений підрозділ “Чаплинська ліга соціальних працівників України” у 2019 році отримано вантаж гуманітарної допомоги. Згідно плану розподілу 30 осіб з інвалідністю отримали наступні засоби реабілітації (палиці, милиці, ходунки, стілець-туалет та крісла колісні).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» у 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу (ДЦП) за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. Із початку дії вищевказаної постанови реабілітаційними послугами скористалося 2 родини з дітьми, яким встановлено діагноз ДЦП. Одна родина пройшла курс реабілітації в ТОВ «Центр фізичної реабілітації «Крок за кроком» у м. Києві, друга родина – в санаторії ім. Горького у м. Одеса. Вказані родини залишилися задоволеними наданими реабілітаційними послугами, що включають комплекс процедур, у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment