Чинний Закон про службу в органах місцевого самоврядування дуже застарілий в плані грошового забезпечення службовців, пенсійних гарантій та проходження служби взагалі. Як наслідок, професіонали залишають роботу в муніципалітетах і йдуть у приватний сектор. Дещо змінили цю ситуацію на краще дії Уряду, але кардинальні зміни можливі лише з прийняттям Верховною Радою нового закону.
Про це в програмі «Сучасна громада» Українського радіо сказав виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Він нагадав, що законопроект №8369, який покликаний підвищити престижність служби в органах місцевого самоврядування, вже готовий до голосування у Верховній Раді.
«Я вдячний що Уряду Гройсмана, який за останні роки змінами до відповідної постанови двічі підвищував зарплати службовцям органів місцевого самоврядування. Але стосувалися вони здебільшого провідних посад. Ми ж прагнемо, щоб і спеціалісти найнижчої категорії мали гідну зарплатню, щоб молоді спеціалісти мали стимули розвиватися в громаді, а не йти у приватні структури. І це мають бути оклади, а не премії і надбавки, як зараз», – зазначив експерт.
За його словами, законопроект №8369 пропонує нову систему. «Голова громади стає певним сіті-менеджером, який визначає політику кадрового добору, щоб там працювали професіонали, які отримують належну зарплатню», – сказав Олександр Слобожан.
Як відомо, 6 червня 2018 року парламентський Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” за № 8369 (нова редакція чинного закону).
Програма «Сучасна громада» виходить на Українському радіо за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» щосереди о 19:30.
http://decentralization.gov.ua/news/8966