Скажи “НІ” сучасному рабству

В рамках тижневика присвяченого Європейському дню боротьби з торгівлею людьми фахівцем з профорієнтації Чаплинської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості для студентів Чаплинського професійного аграрного ліцею проведено семінар з питань запобігання нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми «Скажи “НІ” сучасному рабству».

Метою заходу було інформувати студентів про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення молоддю гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, розкрити небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в цю ситуацію, ознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми. І все це для того, щоб попередити чи унеможливити попадання студентів у,так зване, рабство. Адже питання торгівлі людьми не абияк стосується нашої держави. Ця проблема не визнає державних кордонів, не робить різниці між розвиненими державами та державами, що розвиваються, вона чудово адаптована, як до бідності, так ідо розкоші.

Фахівець з профорієнтації розкрила учасникам семінару поняття легальної та нелегальної трудової міграції. Разом із студентами було обговорено основні проблеми та помилки, що виникають у громадян України, які виїжджають за кордон, стають «живим товаром», потрапляючи в рабство. Після цього студенти переглянули та проаналізували відеоролики на тему «Торгівля людьми».

З поміж обговореного, виділили основні чинники, через які підлітки та молодь можуть бути залучені в торгівлю людьми:

– бідність та необхідність заробляти на життя, щоб допомогти сім’ї;

– прагнення до легкого «кращого життя»;

– міграція в пошуках роботи;

– нерозуміння дітьми, батьками або особами, які ними опікуються негативних наслідків, які можуть виникнути для дітей, що залишають сім’ю заради роботи;

– соціальне сирітство, безпритульність чи бездоглядність;

– невідвідування навчального закладу або неможливість оплатити навчання;

– недооцінка дітьми або батьками цінності освіти;

– насильство в сім’ї;

– політичні конфлікти або природні катастрофи, що призвели до розрухи в національній економіці або до втрати батьків;

– традиція переселення сільських дітей до міських родичів;

– гендерна дискримінація.

Переглянувши кілька відеороликів та виконавши вправи із ситуаціями, студенти мали можливість усвідомити та запам’ятати основні засоби, що використовуються торгівцями людьми для залякування та контролю своїх жертв:

1. Боргова кабала – фінансові зобов’язання, де праця жертви використовується для того, щоб виплатити борг, який було видано на невизначений термін;

2. Ізоляція – жертв часто ізолюють для того, щоб вони не могли попросити чи отримати допомогу;

3. Конфіскація паспортів чи документів, які встановлюють особистість жертви;

4. Використання погроз насильства по відношенню до жертви чи членів її родини;

5. Контроль фінансів жертви – вилучання зароблених грошей для їхнього зберігання;

6. Вживання алкогольних та наркотичних засобів – жертв змушують приймати алкогольні та наркотичні засоби для контролю їхньої свідомості.

Профілактичний виховний захід зацікавив студентів своєю інформативністю, наочністю та яскравістю реальних прикладів із життя. Сподіваємося , що надана інформація допоможе вберегти цих молодих людей від потрапляння у «сучасне рабство».

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment