ШУКАЄМО РОДИНИ ДЛЯ ДІТЕЙ!

Служба у справах дітей районної державної адміністрації здійснює добір кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без піклування батьків. В Україні набули поширення такі форми влаштування дітей:

Усиновлення – постійна форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які в результаті усиновлення набувають статусу рідної дитини, отримують прізвище, ім’я, по батькові за бажанням усиновлювачів. Державою гарантується збереження таємниці усиновлення, а також, виплати одноразової соціальної допомоги як при народженні дитини.

Прийомна сім’я – тимчасова форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка передбачає влаштування до 4-х дітей. При влаштуванні в прийомну сім’ю дитина отримує статус прийомної, зберігає своє прізвище, ім’я та по батькові. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну прийомну дитину у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та грошове забезпечення прийомним батькам у розмірі до 1,5 прожиткових мінімуми.

Дитячий будинок сімейного типу – тимчасова форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка передбачає влаштування до 10 дітей з урахуванням рідних дітей батьків-вихователів. При влаштуванні до дитячого будинку сімейного типу дитина отримує статус вихованця, зберігає своє прізвище, ім’я та по батькові. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та до 5 прожиткових мінімуми грошового забезпечення батькам-вихователям.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя в період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками, складних життєвих обставин. Дитина в родині патронатного вихователя може перебувати терміном до 3-х місяців, за особливих обставин перебування може бути подовжено до 6 місяців. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та     5 прожиткових мінімуми грошового забезпечення патронатним вихователям.

За докладнішою інформацією просимо звертатися до служби у справах дітей Чаплинської районної державної адміністрації, за адресою: смт Чаплинка,       вул. Грушевського, 87, або за тел. 2-15-76 та на веб-сайт за посиланням: https://rda.chapl.gov.ua/.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment