Служба у справах дітей районної державної адміністрації здійснює добір кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без піклування батьків. В Україні набули поширення такі форми влаштування дітей:
Усиновлення – це постійна форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які в результаті усиновлення набувають статусу рідної дитини, отримують прізвище, ім’я, по батькові за бажанням усиновлювачів. Державою гарантується збереження таємниці усиновлення, а також, виплати одноразової соціальної допомоги як при народженні дитини.
Прийомна сім’я – тимчасова форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка передбачає влаштування до 4-х дітей. При влаштуванні в прийомну сім’ю дитина отримує статус прийомної, зберігає своє прізвище, ім’я та по батькові. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну прийомну дитину у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та грошове забезпечення прийомним батькам у розмірі до 1,5 прожиткових мінімуми.
Дитячий будинок сімейного типу – тимчасова форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка передбачає влаштування до 10 дітей з урахуванням рідних дітей батьків-вихователів. При влаштуванні до дитячого будинку сімейного типу дитина отримує статус вихованця, зберігає своє прізвище, ім’я та по батькові. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та до 5 прожиткових мінімуми грошового забезпечення батькам-вихователям.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя в період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками, складних життєвих обставин. Дитина в родині патронатного вихователя може перебувати терміном до 3-х місяців, за особливих обставин перебування може бути подовжено до 6 місяців. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та 5 прожиткових мінімуми грошового забезпечення патронатним вихователям.
В Чаплинському районі проживає: 32 сім’ї усиновлювачів, які виховують 35 дітей, 13 прийомних сімей, в яких виховується 34 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, на сьогодні відбувається процес утворення сім’ї патронатних вихователів в смт Чаплинка.
За докладнішою інформацією просимо звертатися до служби у справах дітей Чаплинської районної державної адміністрації, за адресою: смт Чаплинка, вул. Грушевського, 87, або за тел. 2-15-76 та на веб-сайт за посиланням: https://rda.chapl.gov.ua/.
Служба у справах дітей районної державної адміністрації
Брошенные дети
Ночь. Старый детский дом.
В кроватках маленькие дети
Спят тихим безмятежным сном
Не зная, кто за них в ответе.
Один лишь мальчик у окна
Лежит с открытыми глазами
Где моя мама, где она?
Слова смешались со слезами.
Как трудно малышу понять,
Что маме он уже не нужен,
А здесь – лишь чистая кровать
И завтрак вовремя, и ужин.
Уснул, и снится ему вновь,
Что он любимый и послушный,
И материнская любовь
Сильней людского равнодушья.
МАМЕ
Когда была ещё совсем малышкой
Я так мечтала обрести семью.
И даже на одной картинке в книжке
Писала: «Мама я тебя люблю!».
На той картинке мама с папой были
И брат с сестрой, и их пушистый кот.
И лишь одно желанье, чтоб любили,
Загадывала я на Новый год!
Не ту, не ту я называла мамой,
Не ту любила, и не ту ждала.
Ведь мама – это та, что воспитала,
Никак не та, что в детстве отдала.
Прости, что никогда не говорила
О том, что больше всех тебя люблю,
За всё, что я когда-то натворила
Прости за безответственность мою.
За то, что я бываю непослушной,
За то, что несерьёзная порой,
За то, что забываю всё, что нужно,
Прости за то, что трудно так со мной.
И я тебе давно сказать хотела:
Ты для меня единственная, мам,
Мы всё с тобой преодолеть сумели
Я всё на свете за тебя отдам.
Спасибо за семью, мам, и за детство,
За ту семью, что стала мне родной.
Прости, что часто раню тебе сердце.
Я знаю, мам, как тяжело со мной.
Я знаю, мам. Поэтому раз в сотый
Прошу тебя – прости.
Коцулим Наталія, 17 років, дитина з прийомної сім’ї.