ШУКАЄМО РОДИНИ ДЛЯ ДІТЕЙ!

Служба у справах дітей районної державної адміністрації здійснює добір кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без піклування батьків. В Україні набули поширення такі форми влаштування дітей:

Усиновлення – це постійна форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які в результаті усиновлення набувають статусу рідної дитини, отримують прізвище, ім’я, по батькові за бажанням усиновлювачів. Державою гарантується збереження таємниці усиновлення, а також, виплати одноразової соціальної допомоги як при народженні дитини.

Прийомна сім’я – тимчасова форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка передбачає влаштування до 4-х дітей. При влаштуванні в прийомну сім’ю дитина отримує статус прийомної, зберігає своє прізвище, ім’я та по батькові. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну прийомну дитину у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та грошове забезпечення прийомним батькам у розмірі до 1,5 прожиткових мінімуми.

    Дитячий будинок сімейного типу – тимчасова форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка передбачає влаштування до 10 дітей з урахуванням рідних дітей батьків-вихователів. При влаштуванні до дитячого будинку сімейного типу дитина отримує статус вихованця, зберігає своє прізвище, ім’я та по батькові. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та до 5 прожиткових мінімуми грошового забезпечення батькам-вихователям.

   Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя в період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками, складних життєвих обставин. Дитина в родині патронатного вихователя може перебувати терміном до 3-х місяців, за особливих обставин перебування може бути подовжено до 6 місяців. Держава гарантує щомісячну виплату державної соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця у розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини та                     5 прожиткових мінімуми грошового забезпечення патронатним вихователям.

В Чаплинському районі проживає: 32 сім’ї  усиновлювачів, які виховують                    35 дітей, 13 прийомних сімей, в яких виховується 34 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, на сьогодні відбувається процес утворення сім’ї патронатних вихователів в смт Чаплинка.

За докладнішою інформацією просимо звертатися до служби у справах дітей Чаплинської районної державної адміністрації, за адресою: смт Чаплинка, вул. Грушевського, 87, або за тел. 2-15-76 та на веб-сайт за посиланням: https://rda.chapl.gov.ua/.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Брошенные дети

 Ночь. Старый детский дом.

В кроватках маленькие дети

Спят тихим безмятежным сном

Не зная, кто за них в ответе.

Один лишь мальчик у окна

Лежит с открытыми глазами

Где моя мама, где она?

Слова смешались со слезами.

Как трудно малышу понять,

Что маме он уже не нужен,

А здесь – лишь чистая кровать

И завтрак вовремя, и ужин.

Уснул, и снится ему вновь,

Что он любимый и послушный,

И материнская любовь

Сильней людского равнодушья.

МАМЕ

Когда была ещё совсем малышкой

Я так мечтала обрести семью.

И даже на одной  картинке в книжке

Писала: «Мама я тебя люблю!».

На той картинке мама с папой были

И брат с сестрой, и их пушистый кот.

И лишь одно желанье, чтоб любили,

Загадывала я на Новый год!

Не ту, не ту я называла мамой,

Не ту любила, и не ту ждала.

Ведь мама – это та, что воспитала,

Никак не та, что в детстве отдала.

Прости, что никогда не говорила

О том, что больше всех тебя люблю,

За всё, что я когда-то натворила

Прости за безответственность мою.

За то, что я бываю непослушной,

За то, что несерьёзная  порой,

За то, что забываю всё, что нужно,

Прости за то, что трудно так со мной.

И я тебе давно сказать хотела:

Ты для меня единственная, мам,

Мы всё с тобой преодолеть сумели

Я всё на свете за тебя отдам.

Спасибо за семью, мам, и за детство,

За ту семью, что стала мне родной.

Прости, что часто раню тебе сердце.

Я знаю, мам, как тяжело со мной.

Я знаю, мам. Поэтому раз в сотый

Прошу тебя – прости.

 

Коцулим Наталія, 17 років, дитина  з прийомної сім’ї.

 

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment