Санаторно-курортне лікування постраждалих учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами) (далі – Порядок) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200, безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок забезпечуються:

1) учасники бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

2) інваліди війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

3) інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій , з них: I та II груп —до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

У 2017 році Урядом  прийнято постанову від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р.  № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа – управління – санаторій).

Для отримання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

1) заяву;

2) медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3) копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4) копію військового квитка (за наявності);

5) копію документу, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

З орієнтовним переліком санаторно-курортних закладів можна ознайомитись за посиланням http://dsvv.gov.ua/vidpovidi/sanatorno-kurortne-likuvannya та на веб-сайті Мінсоцполітики http://www.mlsp.gov.ua в розділі «Громадянам», далі «Санаторно-курортне лікування».

В Україні надають послуги для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку 5 санаторіїв:

ДП „Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр „Слов’янський курорт” (Донецька обл.);

ДП „Клінічний санаторій ім. Пирогова” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця” (Одеська область);

ДП „Південь-Курорт-Сервіс „Санаторій „Оризонт” (Одеська область);

ТОВ „Санаторій Арктика” (Запорізька область);

ТОВ „Санаторій „Борисфен” (Миколаївська обл.)

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment