Санаторно-курортне лікування постраждалих учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами) (далі – Порядок) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200, безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок забезпечуються:

1) учасники бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

2) інваліди війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

3) інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій , з них: I та II груп —до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

У 2017 році Урядом  прийнято постанову від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р.  № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа – управління – санаторій).

Для отримання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

1) заяву;

2) медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3) копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4) копію військового квитка (за наявності);

5) копію документу, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

З орієнтовним переліком санаторно-курортних закладів можна ознайомитись за посиланням http://dsvv.gov.ua/vidpovidi/sanatorno-kurortne-likuvannya та на веб-сайті Мінсоцполітики http://www.mlsp.gov.ua в розділі «Громадянам», далі «Санаторно-курортне лікування».

В Україні надають послуги для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку 5 санаторіїв:

ДП „Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр „Слов’янський курорт” (Донецька обл.);

ДП „Клінічний санаторій ім. Пирогова” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця” (Одеська область);

ДП „Південь-Курорт-Сервіс „Санаторій „Оризонт” (Одеська область);

ТОВ „Санаторій Арктика” (Запорізька область);

ТОВ „Санаторій „Борисфен” (Миколаївська обл.)

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment