Реформа електропостачання: як будемо платити за електроенергію в 2019 році

З початку 2019 року український ринок електроенергії почав змінюватись, щоб працювати за європейською моделлю. Попрощаємося із монопольними обленерго – відтепер вони перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії, і надаватимуть відповідні послуги. Зміниться система нарахування за послуги.

1 січня 2019 почався перший етап державної реформи ринку електроенергії, націлений на те, щоб він почав працювати за європейською моделлю. Енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії – оператор системи розподілу (ОСР) та постачальник.

Що зміниться?
У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики. Законодавчо зміни передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який фактично є «енергетичним безвізом», зробить ринок більш відкритим і створить нові можливості і вигоди для клієнтів. З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу і компанія-постачальник. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше і оперативніше. Перша буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатацією електромереж. Друга – займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки. Відповідно, у клієнтів будуть 2 договору – про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії.

Як приєднатися ?
Для переукладення договорів не обов’язково особисто заповнювати та надсилати запропонований зразок заяви приєднання, який ви отримали в листопаді разом з рахунком за електроенергію. Державою передбачено спрощену процедуру. Все, що потрібно зробити:

Продовжуйте користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки. Таким чином, ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії – постачальника електроенергії.
Ознайомтеся з договором і тарифами на електроенергію, які встановила держава.
Також ознайомтеся з зразком заяви про приєднання, який був наданий споживачам для оповіщення про зміни, які їх чекають з 1 січня 2019 року.

Як зміняться рахунки?
Зміниться тільки зовнішній вигляд рахунки, і то тільки після 1 лютого: споживачі отримають один загальний платіжний документ з новими реквізитами. Там будуть дві окремі рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії. Поділ тарифу на 2 частини європейська практика, вона не впливає на тариф. Його, як і раніше встановлює і контролює держава.

Оплата і передача показань?
Зверніть увагу, всі розрахунки проводяться через Компанію-постачальника. Якщо Ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, необхідно буде вказати нові реквізити. Вони будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам в лютому 2019 року. В системі Особистий кабінет і електронних платіжних системах дані зміняться автоматично.

Покази лічильників, як і раніше, можна через особистий кабінет (https://ksoe.com.ua/cabinet/login/), Чаплинський РЕЗ і ЕМ: 75200, смт Чаплинка, вул.Франко,2-е, прийом заявок від населення – тел. (05538) 2-11-94; приймальня – 2-14-97, абонентська група – 2-22-81

А якщо переплата?
Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, вона зарахована на особовий рахунок клієнта шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг. Про суму повернутих грошей клієнти будуть проінформовані в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment