Реформа електропостачання: як будемо платити за електроенергію в 2019 році

З початку 2019 року український ринок електроенергії почав змінюватись, щоб працювати за європейською моделлю. Попрощаємося із монопольними обленерго – відтепер вони перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії, і надаватимуть відповідні послуги. Зміниться система нарахування за послуги.

1 січня 2019 почався перший етап державної реформи ринку електроенергії, націлений на те, щоб він почав працювати за європейською моделлю. Енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії – оператор системи розподілу (ОСР) та постачальник.

Що зміниться?
У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики. Законодавчо зміни передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який фактично є «енергетичним безвізом», зробить ринок більш відкритим і створить нові можливості і вигоди для клієнтів. З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу і компанія-постачальник. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше і оперативніше. Перша буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатацією електромереж. Друга – займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки. Відповідно, у клієнтів будуть 2 договору – про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії.

Як приєднатися ?
Для переукладення договорів не обов’язково особисто заповнювати та надсилати запропонований зразок заяви приєднання, який ви отримали в листопаді разом з рахунком за електроенергію. Державою передбачено спрощену процедуру. Все, що потрібно зробити:

Продовжуйте користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки. Таким чином, ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії – постачальника електроенергії.
Ознайомтеся з договором і тарифами на електроенергію, які встановила держава.
Також ознайомтеся з зразком заяви про приєднання, який був наданий споживачам для оповіщення про зміни, які їх чекають з 1 січня 2019 року.

Як зміняться рахунки?
Зміниться тільки зовнішній вигляд рахунки, і то тільки після 1 лютого: споживачі отримають один загальний платіжний документ з новими реквізитами. Там будуть дві окремі рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії. Поділ тарифу на 2 частини європейська практика, вона не впливає на тариф. Його, як і раніше встановлює і контролює держава.

Оплата і передача показань?
Зверніть увагу, всі розрахунки проводяться через Компанію-постачальника. Якщо Ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, необхідно буде вказати нові реквізити. Вони будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам в лютому 2019 року. В системі Особистий кабінет і електронних платіжних системах дані зміняться автоматично.

Покази лічильників, як і раніше, можна через особистий кабінет (https://ksoe.com.ua/cabinet/login/), Чаплинський РЕЗ і ЕМ: 75200, смт Чаплинка, вул.Франко,2-е, прийом заявок від населення – тел. (05538) 2-11-94; приймальня – 2-14-97, абонентська група – 2-22-81

А якщо переплата?
Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, вона зарахована на особовий рахунок клієнта шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг. Про суму повернутих грошей клієнти будуть проінформовані в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment