Пункти тимчасового розміщення для біженців на Україні

Пункти тимчасового розміщення для біженців (ПТРБ) – установи відкритого типу, фактично гуртожитки, які знаходяться в підпорядкуванні Державної міграційної служби. Здійснює свою діяльність у відповідності із Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Положенням про Державну міграційну службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 № 360 та Положенням про пункт тимчасового розміщення біженців, затвердженим наказом Державної міграційної служби України від 14.06.2012 № 110.

ПТРБ є місцем тимчасового розміщення осіб, які подали заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (стаття 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»).

Розміщуватися в ПТРБ також можуть особи, стосовно яких прийнято рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату чи позбавлення статусу біженця або додаткового захисту, скасування рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, а також які оскаржують відповідне рішення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, або до суду, до прийняття рішення за скаргою (стаття 17 вищезазначеного Закону).

На території Україні налічується 3 пункти тимчасового розміщення біженців:

Державна установа «Пункт тимчасового розміщення біженців у м. Одеса» знаходиться за адресою:  вул. Зої Космодем’янської, 7, м. Одеса. Тел.: +38 (048) 700-18-06, +38 (048) 700-18-05. ПТРБ у м. Одеса розпочав свою діяльність у 2001 році і розрахований на одночасне проживання 200 осіб.
Пункти тимчасового розміщення біженців у Закарпатській області знаходиться за адресою: Адреса: І-й корпус: «Латориця», вул. Мічуріна, 1-г, м. Мукачеве, Закарпатська обл., 89600, ІІ-й корпус: вул. Партизанська, 35, м. Перечин, Закарпатська обл., 89200.Тел.: +38 (03145) 2-30-16. ПТРБ розпочав свою діяльність у 2004 році і розрахований на одночасне проживання 120 осіб (м. Мукачево – 70 осіб, м. Перечин – 50 осіб).
Пункти тимчасового розміщення біженців у м. Яготин Київської області знаходиться за адресою: вул. Студентська, 2, м. Яготин, Київська обл., 07700. Тел.: +38 (045) 755-39-71, +38 (045) 755-41-35. ПТРБ розпочав свою діяльність у 2017 році і розрахований на одночасне проживання 101 особи.
Хтось живе в ПТРБ кілька місяців, а хтось затримується на кілька років. Одним легше вдається знайти роботу і адаптуватися до нового соціального, а частіше за все і культурного середовища, а іншим потрібно на це значно більше часу. Біженці стикаються з тими ж проблемами, що і громадяни України, але їх розв’язання часто дається їм в декілька разів складніше. Не будьте байдужими до інших!

УДМС України в Херсонській області

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment