Профорієнтаційна робота з молоддю

Одним із методів профілактики молодіжного безробіття, а значить, і одним із пріоритетних напрямків діяльності служби зайнятості є профорієнтаційна робота з населенням, спрямована на привернення уваги до актуальних на ринку праці професій, формування реальних поглядів на вибір майбутньої діяльності з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, а також розширення світогляду щодо знань про світ професій, що реалізовується шляхом проведення групових та масових заходів та надання індивідуальних консультацій.

Варто зауважити, що більший вплив на учнівську молодь мають активні форми профоріфєнтаційної роботи, а саме: профорієнтаційні уроки з використанням  слайдових презентацій різної тематики, семінари з елементами тренінгу, профорієнтаційні екскурси в світ професій, діагностика та тестування з використанням ряду тестів, які спрямовані на всебічне вивчення особистості тощо.

Так з початку 2019 року фахівцями Чаплинської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості проведено 20 профорієнтаційних заходів у школах району, в ході яких, вкотре, говорили про основні аспекти вибору професій, наголошуючи, що різноманітні методики психодіагностичного тестування, які можна пройти в Чаплинській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості, або самостійно на он-лайн платформі «Моя професія: консультаційна мережа» чи «Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри », можуть допомогти всім бажаючим визначитись із майбутнім видом діяльності, а отримання профорієнтаційної консультації фахівців служби зайнятості сприятиме цьому.

З поміж інших навчальних закладів, у яких проводились профорієнтаційні заходи, не залишився поза увагою міжшкільний навчально виробничий комбінат, в якому проведено профорієнтацйний урок – семінар з елементами тренінгу для учнів одинадцятих класів Балтазарівської та Скадовської шкіл Чаплинського району.

Під час заходу було проведено анкетування майбутніх випускників щодо вибору професії, а також надано інформацію про послуги служби зайнятості, стан регіонального ринку праці, конкурентоспроможні і перспективні професії, шляхи їх опанування та вимоги роботодавців до сучасного робітника. Учні дискутували на тему «Яку професію ви вважаєте престижною?», виконуючи цікаві тренінгові завдання, визначили першочергові фактори, що впливають на вибір професії. Значну увагу було приділено обговоренню помилок, які найчастіше допускає молодь під час свого професійного вибору. В щирому діалозі, одинадцятикласники намагались дати відповіді на питання щодо їх майбутнього життєвого та професійного шляху. Говорили про складання ЗНО та способи підготовки до нього. Майбутніх випускників ознайомили з інформаційною системою vstup.osvita.ua , сайтом education.ua та платфомою “Моя професія: консультаційна мережа”, на якій, одразу, були зареєстровані ті, хто виявив бажання пройти тестування.

Під час заходу використовувалися анімаційні відеоролики з профорєнтацї.

Як результат, учні отримали багато корисної та важливої інформації, що обов’язково стане у нагоді при вирішенні питання професійного вибору.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment