Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року № 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» затверджено Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Правила регулюватимуть відносини між суб’єктами господарювання, що провадять господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення, та споживачами цих послуг.

Рішення прийнято відповідно до вимог нової редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Надаватимуть послуги виключно на договірних засадах. Виконавець забезпечує відповідність якості послуги встановленим вимогам. Послуги мають надавати споживачам безперервно, крім часу перерв, визначених Законом України «Про житлово-комунальні послуги». У разі перерви в наданні послуг виконавець зобов’язаний повідомити споживачам про таку перерву у спосіб, передбачений тим же законом.

Споживач здійснює оплату за спожиті послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені договором. При цьому споживач не звільняється від оплати послуг, отриманих ним до укладення договору. Оплачувати послуги має споживач не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, якщо інший порядок та строки не визначені договором. За бажанням споживача він може оплачувати послуги шляхом внесення авансових платежів.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги споживач сплачує пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу Нараховувати пеню починають із першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за послуги.

У разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості виконавець проводить перерахунок розміру плати відповідно до визначеного законодавством порядку та сплачує споживачеві неустойку (штраф, пеню) у порядку та розмірі, визначених законодавством або договором.

А ось споживачам, які є власниками (співвласниками) приміщень у багатоквартирних будинках та використовують питну воду для виробництва продукції, надаватимуть послуги за умови отримання технічних умов на приєднання такого приміщення до систем централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment