Про виконання районної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2016-2018 роки

Пільгове кредитування жителів району Херсонським обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі – Фонд) здійснюється з 1999 року. Протягом 19 років на пільгове кредитування жителів сільських населених пунктів району, залучено понад 57,0 млн. грн. Це дозволило збудувати підвідні та розподільчі газопроводи і газифікувати оселі в селах Хлібодарівка, Молочне, Іллінка, Преображенка, Надеждівка, Нове, Долинське, Хрестівка, Питомник, Новий Етап, Магдалинівка, Балтазарівка, Кучерявоволодимирівка, Червона Поляна та надати пільгові кредити на добудову, реконструкцію та придбання житла.

За час дії районної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 16 березня 2016 року № 78:

– у 2016 році – 62 сім’ї поліпшили житлово-побутові умови на загальну суму близько 2,5 млн. грн (33 сім’ї придбали, добудували та реконструювали житло загальною площею близько 3,0 тис. м2; 28 сільських сімей, отримавши пільгові кредити на розвиток особистого сільського подвір’я, придбали 50 голів великої рогатої худоби; 1 сім’я отримавши кредит газифікувала власну оселю);

– у 2017 році – 100 мешканців району поліпшили житлово-побутові умови на загальну суму близько 15,0 млн. грн;

– у 2018 році – 66 сімей поліпшили житлово-побутові умови на загальну суму 3,7 млн. грн (49 сімей придбали та реконструювали житло, використавши при цьому енергозберігаючі матеріали; 3 сім’ї газифікували власні оселі; 14 сільських сімей, отримавши пільгові кредити на розвиток особистого сільського подвір’я, придбали 28 корів).

У 2017 році завершено будівництво 72-квартирного житлового будинку шляхом реконструкції недобудованої адміністративної будівлі райкому партії та райвиконкому в смт Чаплинка загальною вартістю понад 26 млн. грн.

Районна державна адміністрація, районна рада та органи місцевого самоврядування району, враховуючи ефективність співпраці з Фондом, вживають заходи для забезпечення співфінансування Фонду. Щороку до програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2016-2018 роки, вносились відповідні зміни.

Реалізацію програми здійснює Херсонський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

За час дії Програма завдяки своїй багатогранності та доступності набула значної популярності серед сільського населення, отримала визнання та підтримку місцевих органів місцевого самоврядування. На сьогодні вона є практично єдиною реальною можливістю для поліпшення умов проживання на селі.

З метою поліпшення житлових і соціально-побутових умов сільського населення, реалізації за рахунок усіх джерел фінансування заходів, спрямованих на відродження села шляхом підвищення життєзабезпечення сільського населення, збільшення обсягів газифікації та підвищення рівня водозабезпечення населених пунктів району, рішенням районної ради від 29 грудня 2018 року № 574 затверджено районну програму індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2019-2020 роки.

Реалізація заходів програми залежить, у першу чергу, від обсягів її співфінансування органами місцевого самоврядування. Більше співфінансування – більше кредитів отримують мешканці населених пунктів району. Саме тому, сільським, селищним радам району варто передбачити відповідні кошти на співфінансування програми у власних бюджетах. Від цього залежатиме кількість та обсяги кредитування селян.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment