Про військовий обов’язок та військову службу

«Невиконання конституційного обов’язку захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність за законодавством України. Це обумовлено, в першу чергу, важливістю цих відносин для самого існування незалежної держави, підтримання спокою та безпеки в суспільстві. Законодавством України про військовий обов’язок та військову службу передбачено відповідальність відповідних суб’єктів за його порушення чи невиконання. Так, статтею 42 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» визначено, що керівники та інші посадові особи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування і форм власності та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, призову на строкову військову службу, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом За неявку військовозобов’язаних на виклик до військового комісаріату без поважних причин настає адміністративна відповідальність за ст. 210 КУпАП, якою передбачено стягнення у виді накладення штрафу від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 210-1 КУпАП передбачено відповідальність громадян та посадових осіб за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яка сягає від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян, та від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для посадових осіб. Умисне зіпсуття або недбале зберігання військовозобов’язаними і призовниками обліково-військових документів, яке спричинило їх втрату тягне за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 211 КУпАП). Неявка громадян на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної дільниці – це штраф до 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (ст. 211-1 КУпАП ).

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ЧАПЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ Код 09838791 ІІ ___.06.2019 р. №______

75200, смт Чаплинка Херсонської області

2

Неподання керівниками або іншими відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами, яким делеговано ведення первинного обліку військовозобов’язаних і призовників, підрозділами по роботі з кадрами підприємств, установ, організацій, навчальних закладів щорічно в строки, встановлені Міністерством оборони України, до відповідних районних (міських) військових комісаріатів списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць тягне за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 211-2 КУпАП). Прийняття керівниками або іншими посадовими особами на роботу (навчання) військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання тягне за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 211-3 КУпАП). Незабезпечення керівниками або іншими відповідальними за військовооблікову роботу посадовими особами підприємств, установ, організацій, колективних сільськогосподарських підприємств і навчальних закладів на вимогу військових комісаріатів сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкода зазначених посадових осіб своєчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці, відповідно до статті 211-4 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до статті 211-5 КУпАП передбачено, що за несвоєчасне подання керівниками або іншими відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами житлово-експлуатаційних організацій, підприємств, установ і організацій, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власниками будинків у військові комісаріати і органи місцевого самоврядування, на які покладено ведення первинного обліку військовозобов’язаних і призовників, домових книг, карток прописки і обліково-військових документів (військових квитків, посвідчень про приписку до призовних дільниць) на жильців, які є військовозобов’язаними або призовниками, для оформлення взяття на військовий облік або зняття з обліку, а також несповіщення їх про виклик у військові комісаріати тягнуть за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Неподання відомостей про всіх військовозобов’язаних і призовників, визнаних інвалідами незалежно від групи інвалідності, посадовими особами медико-соціальних експертних комісій, на яких покладено обов’язок подавати такі відомості у військові комісаріати тягне за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 211-6 КУпАП).

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment