Про стан виконання районної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2019-2020 роки

Пільгове кредитування жителів району Херсонським обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі – Фонд) здійснюється з 1999 року. За період реалізації Програми, станом на 01 січня 2020 року, в район залучено кредитних ресурсів для надання пільгових кредитів сільським мешканцям на будівництво, добудову, придбання, реконструкцію, газифікацію житла та розвиток особистих селянських господарств понад 62,0 млн. грн.

Учасниками Програми стали більше 3,7 тис. сільських сімей.

За допомогою кредитних коштів в районі газифіковано 10 сільських населених пунктів.

У районі завершено будівництво 72-квартирного житлового будинку шляхом реконструкції недобудованої адміністративної будівлі райкому партії та райвиконкому в смт Чаплинка загальною вартістю понад 26,0 млн. грн.

Протягом 2019 року за клопотаннями районної державної адміністрації та районної ради, об’єднаних територіальних громад району Фондом відпрацьовано питання щодо надання пільгових кредитів 73 сім’ям на загальну суму 4,0 млн. грн, із яких:

– 40 сімей придбали та реконструювали житло, використавши при цьому енергозберігаючі матеріали;

– 1 сім’я газифікувала власну оселю;

– 32 сім’ї отримали пільгові кредити на розвиток особистого сільського подвір’я та за рахунок кредитних коштів придбали 9 голів ВРХ і 27 одиниць сільгосптехніки.

Районна державна адміністрація, районна рада та органи місцевого самоврядування району, враховуючи ефективність співпраці з Фондом, вживають заходи для забезпечення співфінансування Фонду. Щороку до програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2019-2020 роки, вносились відповідні зміни.

Реалізацію програми здійснює Херсонський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

За час дії Програма завдяки своїй багатогранності та доступності набула значної популярності серед сільського населення, отримала визнання та підтримку місцевих органів місцевого самоврядування. На сьогодні вона є практично єдиною реальною можливістю для поліпшення умов проживання на селі.

З метою поліпшення житлових і соціально-побутових умов сільського населення, реалізації за рахунок усіх джерел фінансування заходів, спрямованих на відродження села шляхом підвищення життєзабезпечення сільського населення, збільшення обсягів газифікації та підвищення рівня водозабезпечення населених пунктів району, рішенням районної ради від 29 грудня 2018 року № 574 затверджено районну програму індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2019-2020 роки.

Реалізація заходів програми залежить, у першу чергу, від обсягів її співфінансування органами місцевого самоврядування. Більше співфінансування – більше кредитів отримують мешканці населених пунктів району. Саме тому, сільським, селищним радам району варто передбачити відповідні кошти на співфінансування програми у власних бюджетах. Від цього залежатиме кількість та обсяги кредитування селян.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment