Про результати перевірки та досліджень дитячих іграшок

Спеціалісти відділу ринкового нагляду  Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області постійно здійснюють контроль за розповсюдженням іграшок та виявляють факти реалізації іграшок, які не відповідають встановленим вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 515.

Іграшка – це велика радість для дитини і її придбання потребує певнихзнань та уваги. Однак, придбати іграшку непросто, адже, відрозмаїття представленого на вітринах асортименту розбігаються очі.

Купуючи дитині іграшку, батькам необхідно звертати увагу на наявність на іграшці чи етикетці знака відповідності технічним регламентам, інформації про власне найменування виробника та імпортера, їх контактної адреси. Окрім того,  звертати увагу на попередження про можливу небезпеку і ризики заподіяння шкоди пов’язані з використанням іграшок, та способи запобігання їх виникненню та  попередження про вікові обмеження у використанні.

Так, під час проведення  планової перевірки характеристик продукції у розповсюджувача дитячих іграшок спеціалістами відділу ринкового нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області встановлено факт розповсюдження продукції (іграшка «Лялька», іграшка «Пістолет» та надувнівироби) на яких, на прикріпленій до них етикетках (ярликах),  пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, відсутня попереджувальна інформація, не зазначені назва та адреса виробника, уповноваженого представника виробника, імпортера. Крім того, виробником та імпортером не зазначена торговельна марка   (знак для товарів і послуг), відсутня інформація про безпечність, яка складається згідно з вимог законодавства про мови. Вище зазначенні вимоги до іграшок передбачені  Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 11.07.2013 року № 515.

Окрім того, в ході здійснення  планових заходів спеціалістами управління здійснено відбір зразків продукції (вищевказаних та інших іграшок) для здійснення відповідної експертизи (випробувань).

Відповідно до одержаних від Випробувального центру ДП «Укрметртестстандарт» протоколів випробувань встановлено, що :

– Іграшка «Пістолет Р89», (144шт/2) в пакеті, арт.13741, країна –виробник :Китай, визнана такою, що не відповідає вимогам пункту 44 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 515 та за показником інтенсивність запаху витяжок не відповідає вимогам п.3.6 ДСанПіН 5.5.6.012-98» Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей»;

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment