Президент України Володимир Зеленський щодо щеплення в країні від COVID-19

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що наразі немає підстав для призупинення щеплення в країні від COVID-19 вакциною Covishield, а паралельно триває робота над постачанням в Україну інших вакцин. Про це він заявив на спільній прес-конференції з Президентом Литви Гітанасом Наусєдою, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

Відповідаючи на запитання журналіста щодо призупинення використання вакцини AstraZeneca деякими країнами Європи, Володимир Зеленський закликав спиратися на факти, а не на дезінформацію.

Він наголосив, що наразі у світі відбувається серйозна інформаційна протидія Covishield, яка є найдоступнішою вакциною.

«Бельгія, США, Велика Британія, Польща, Австралія не зупинили щеплення вакциною AstraZeneca. Немає жодних доказів щодо кількості смертей у світі, яку пов’язують інформаційно з вакциною AstraZeneca, і про це офіційно говорить Всесвітня організація охорони здоров’я», – наголосив Президент України.

Глава держави нагадав, що в Україні є поки що вакцина Oxford/AstraZeneca, яка виробляється індійським Serum Institute і має локальну (торгівельну) назву Covishield. Цим препаратом на сьогодні вакцинували близько 90 тисяч осіб, і немає жодного летального випадку.

«Я сам вакцинувався цією вакциною – зараз стою перед вами, нормально почуваюся», – зауважив Президент.

«На рівні України поки що підстав для того, щоб зменшувати вакцинацію AstraZeneca, я не бачу. Від нашого Міністерства охорони здоров’я також я цієї інформації не отримував», – додав він.

Глава держави розповів, що наразі українська влада активно вживає заходів для збільшення кількості вакцин від COVID-19. «Чекаємо наприкінці березня постачання вакцини нашого китайського партнера, також чекаємо на підписання й отримання остаточних термінів від постачальника вакцин Pfizer. Розуміємо, що в усьому світі складна ситуація. Тому добуваємо все, що можемо, щоб вакцинувалось українське населення. А наші медики роблять все дуже професійно й дуже обережно», – повідомив Володимир Зеленський.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment