Позитивний досвід патронату над дитиною

В Чаплинському районі, в одному з перших в області, створено сім’ю патронатного вихователя. Так сталося, що троє дітей, в наслідок смерті матері та невиконання батьком батьківських обов’язків, були вилучені та влаштовані в сім’ю патронатного вихователя Говорун Т.Д. Діти, Максим, Євген та Рита потрапили в сім’ю патронатного вихователя в занедбаному стані, як фізично так і психологічно.

Протягом всього періоду перебування дітей в родині (з 06 квітня по 16 серпня), Говорун Т.Д. довелося докласти максимум зусиль для того, щоб навчити дітей елементарним навичкам особистої гігієни, нормам спілкування та поведінки. Діти навчилися рахувати, читати, вчили вірші напам’ять, займалися прикладним мистецтвом (малювали, складали пазли, ліпили з пластиліну). Відвідали різні екскурсії, зоопарк в Асканія-Нова, Зелені хутори Таврії, кінний клуб «Grand Prix», одноденні відпочинки на морі. Найстарший Максим відпочив у липні в дитячому оздоровчому таборі на Азовському морському узбережжі.

Під час перебування дітей в сім’ї, фахівці служби у справах дітей, управління соціального захисту районної державної адміністрації, комунальної установи «Центр соціальних послуг», мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, надавали патронатному вихователю всебічну допомогу у вирішені різних проблем дітей.

Разом з тим, під час перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя, батько став на шлях виправлення. Перш за все, покинув вживати алкоголь та звернувся до органу опіки і піклування з проханням допомогти повернути дітей. Питання про доцільність спілкування батька з дітьми та їх порядку було винесено на розгляд комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації. Комісія погодилась надати можливість спілкування, але за умови, що він розпочне ремонтні роботи в житловому будинку, офіційно влаштується на роботу, почне приймати участі у матеріальному забезпеченні дітей та вестиме добропорядний спосіб життя. Для виконання наведених умов було встановлено іспитовий термін до 15 серпня 2018 року. Службою у справах дітей з метою контролю виконання поставлених умов здійснено кілька виїздів за місцем проживання батька дітей. Станом на 09 серпня 2018 року усі умови було виконано. У зв’язку було прийнято рішення повернути дітей батькові на виховання та спільне проживання, рекомендовано виконавчому комітету Хрестівської сільської ради відкликати позовну заяву із суду про позбавлення батьківських прав батька дітей.

Вищезазначене свідчить про те, що така форма тимчасового виховання дітей, як патронат над дитиною, повністю виправдала своє головне призначення – підтримка дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та збереження їхньої біологічної родини. Напрацьований досвід в подальшому буде використовуватись службою у справах дітей, управлінням соціального захисту населення, фахівцями соціальної роботи «Центру соціальних послуг», для допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment