Попереджувальні заходи запобігання отруєння бджіл

У зв’язку з проведенням весняно – польових робіт відділом агропромислового розвитку Чаплинської районної державної адміністрації здійснюється комплекс організаційно – технологічних заходів щодо дотримання сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності та господарювання, вимог чинного законодавства України, зокрема, Закону України «Про бджільництво».

З метою запобігання отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів в нормативно-правових документах міститься ряд відповідних заходів, якими рекомендовано користовуватися:

Так, пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл передбачено інформування власників пасік за 3 доби до проведення хімічних обробок із зазначенням найменування пестициду, який передбачається застосувати, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки посівів сільськогосподарських культур. У повідомленні також указують час необхідної ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не можна проводити обробіток квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 № 382) забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment