Підготовка проекту програми соціально – економічного та культурного розвитку Чаплинського району

18 жовтня 2018 року під керівництвом начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму районної державної адміністрації Малюка С.Л. у кабінеті відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму районної державної адміністрації відбулася нарада-навчання щодо підготовки проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чаплинського району на 2019 рік. 

Серед присутніх були: представники органів місцевого самоврядування а Чаплинської селищної ради, Григорівської, Хлібодарівської та Хрестівської сільських рад.

Зокрема, на нараді-навчанні йшлося про необхідність підготовки проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чаплинського району на 2019 рік з включенням основних показників об’єднаних територіальних громад.

У ході розгляду даного питання Малюк С.Л. наголосив на тому, що цілі розвитку визначаються як очікувані досягнення за результатами впровадження комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, спрямованих на вирішення найважливіших питань розвитку об’єднаної територіальної громади та розв’язання проблем на наступний рік.

Організаційні та адміністративні заходи проекту Програми – це послідовні дії виконавчих органів селищної, сільської ради об’єднаної територіальної громади, спрямовані на досягнення пріоритетів та виконання завдань розвитку об’єднаної територіальної громади в межах коштів, виділених або залучених на цю мету. Для кожного заходу рекомендується наводити інформацію та дані щодо його змісту та способу виконання, строки виконання (у цілому і поетапно), визначати виконавців, обсяги та джерела фінансування з розбивкою по роках, індикатор (показник) виконання та очікуваний результат від його виконання.

Під час обговорення  питання про підготовку проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чаплинського району на 2019 рік начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму  райдержадміністрації Малюк С.Л. зупинився на основних завданнях, які стоять перед органами місцевого самоврядування і потребують виконання у найближчій перспективі, також відмітив, що об’єднані територіальні громади повинні прикласти максимум зусиль для підготовки пропозицій до проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чаплинського району на кожен рік. Зокрема він звернув увагу на необхідність дотримання виконавцями    вимог із підготовки матеріалів до проекту Програми.

Важливо зазначити, що під час наради-навчання представники органів місцевого самоврядування доповіли про наявність стратегій розвитку підзвітних територій на довгостроковий період.

Представники Григорівської об’єднаної територіальної громади зазначили, що крім Стратегії розвитку Григорівської сільської ради Присиваської ОТГ на 2018-2026 роки також мають програму економічного, соціально та культурного розвитку Григорівськї сільської ради на 2018 рік та планують розробити відповідну програму на наступний рік.

Крім того, було обговорено необхідність зазначення переліку інвестиційних проектів, реалізація яких необхідна для виконання завдань та досягнення цілей Програми (включає інформацію про назву та мету проекту, назву суб’єкта – замовника проекту, форму власності, стан підготовки/розробки та/або затвердження проектної документації, оціночну вартість, очікувані джерела фінансування, очікуваний термін реалізації, проблемні питання підготовки та необхідні заходи для їх вирішення).

По завершенню наради-навчання Малюком С.Л. було надано органам місцевого самоврядування матеріали для ознайомлення та методичного керування в роботі в електронному вигляді.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment