Пам’ятка щодо безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадян

Усі громадяни нашої держави мають право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності.

Важливо! Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом України, провадиться один раз по кожному виду використання, тобто кожен громадянин може одночасно отримати та приватизувати шість земельних ділянок різного призначення.

  1. Де можна отримати земельну ділянку?

Законодавством не обумовлена необхідність отримання земельної ділянки за місцем проживання. Тому громадянин має право отримати земельну ділянку в будь-якій області України.

  1. Розміри та цільове призначення земельних ділянок, що безоплатно передаються громадянам

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

  1. Органи, уповноважені надавати земельні ділянки у власність громадян

Громадянам, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність або приватизації земельної ділянки необхідно звернутися з клопотанням (заявою) до уповноваженого органу, який передає зазначені земельні ділянки у власність, а саме:

  • якщо питання стосується земель комунальної власності, які розташовані в межах населених пунктів – до сільської, селищної, міської ради;
  • якщо питання стосується земель державної власності поза межами населених пунктів – до районної державної адміністрації;
  • якщо питання стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності поза межами населених пунктів – до Головного управління Держгеокадастру в області.
  1. Вимоги до звернення до уповноваженого органу

Заява подається, якщо земельна ділянка перебуває у користуванні громадянина, в інших випадках подається клопотання.

До заяви додаються технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

До клопотання додаються:

  • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки,
  • погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб)
  • документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

ТРЕБА МАТИ НА УВАЗІ!

1) уповноваженим органам забороняється вимагати додаткові документи та матеріали;

2) рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки;

3) клопотання також розглядається у місячний строк, на підставі чого уповноважений орган дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment