Облаштування лікарень і ФАПів – відповідальність місцевої влади, про це треба говорити публічно, – Володимир Гройсман

Формування та облаштування регіональнихзакладівохорониздоров’я – відФАПів до профільнихклінік – цевідповідальністьрайонів та громад, якимцізаклади належать. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Прем’єр-міністрУкраїниВолодимирГройсман.

«Лікарні належать районам і муніципалітетам. А в цих районах завдякидецентралізаціїгроші є. І я вимагаювідкерівниківрайонів та муніципалітетівдіяти в інтересахгромадян. Лікарні, ФАПимають бути відремонтовані і забезпечені, а люди маютьотримуватинормальніумовилікування», – наголосив Глава Уряду.

Вінзвернувувагу, щотакіречіпотрібнопроговорювати і доносити до людей – так само, як і засади медичноїреформи.

«Приміром, зараз ми переходимо на договірні засади вмедицині. Фактично, це перший крок на шляху до страховоїмедицини, – сказав Глава Уряду. – Ми прописали законопроект, прийнялийого вПарламенті, документ вступив в силу. Сьогодні є можливістьукластидоговір з лікарем, якийнадасть вам якісніпослуги. І по цьому договору держава заплатить конкретно цьомулікарю за вас як пацієнта. Не за стіничиліжка, а за послугу».

Прем’єр-міністрвідзначив, що реформа можекомусь не подобатися. І завжди є можливістьзалишити все як є. «Але той стан справ, якийбув, не влаштовувавпростих людей», – додав ВолодимирГройсман.

http://decentralization.gov.ua/news/8646

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment