Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

203094Управління Держпродспоживслужби в Чаплинському районі інформує про те, що 18 та 29 січня 2017 р. на території  Херсонської області зареєстровано 2 неблагополучних пункти  по африканській чумі свиней – смт. Іванівка, Іванівського району; с. Саги, Олешківського району. Захворювання виявлено в домогосподарствах приватного сектору.

Територія Херсонської області визнана загрозливою зоною щодо африканської чуми свиней.

Африканська чума свиней сама не заходить – її заносять люди. Людський фактор призводить до занесення та розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

У 2016 році на території України зареєстровано 87 випадків АЧС, кожен шостий – на промисловому підприємстві, уражено 17 ферм.

Згідно з даними Мінагрополітики епізоотія завдала збитків на   4,81 млн., з яких  1,51 млн. – галузі, а 3,3 млн. – держбюджету. Знищено понад 45 тис. свиней.

Африканська чума свиней – це державна біда, відповідальність за яку несе кожен власник свиней, незалежно від того одна це тварина чи кілька сотень. 

Ризик АЧС не є непереборним і непрогнозованим. Про африканську чуму  і її загрози в Україні знають всі. Однак хибне переконання власників свиней «мене біда мине стороною» вкупі з реалізацією м’яса та м’ясопродуктів, що містять у своєму складі свинину, на агропродовольчих ринках і в несанкціонованих місцях торгівлі роблять територію України  беззахисною перед захворюванням. У багатьох місцях збережена практика використання харчових відходів для годівлі свиней, що значно підвищує ризики. Тому стоїть завдання щодо дотримання п’яти базових принципів біобезпеки :

5 правил, які вбережуть від АЧС !

1Здорова тварина за жодних умов не може контактувати з хворою чи будь –  якою іншою.  Якщо людина підходить до тварини та її годує, то вона не   повинна контактувати з тваринами, яких утримують в іншому місці (або з   людьми, які їх годують).

2Корми, які містять складові тваринного походження, потрібно піддавати  обов’язковій термічній обробці.

3 Для догляду за твариною слід мати окремий одяг і продезінфіковане  взуття.

4Слід унеможливити доступ гризунів і комах до годівниць свиней і власне,  Самих свиней.

5 Для обробки реманенту й інструментів по догляду за тваринами можна використовувати побутові дезінфектанти.

Якщо власник не може забезпечити цих вимог, тоді він не повинен тримати свиней. Слід визначитися, чи готові ви витрачати власні кошти (не розраховуючи на допомогу держави), аби виконати й налагодити щоденне дотримання елементарних вимог біобезпеки.

Якщо так, тоді це потрібно розпочати робити вже сьогодні. Якщо ні – за прийнятною ціною здавайте свиней на забій. Бо в іншому разі щонайменше півроку очікуватимете відшкодування, підраховуючи збитки.

Спілкуйтеся із сусідами, розповідайте їм, про що самі дізналися. Їхня проблема тепер уже й ваша проблема!

Зайдіть до сільради і спитайте про листівки та повідомлення про АЧС, проконсультуйтеся у місцевого ветеринарного лікаря.

Африканська чума – це не та хвороба, від якої гинуть люди. Вона вбиває винятково свиней, але робить це дуже підступно. Якщо контамінований бруд із вулиці, з лісу, де цілком імовірно лежить труп кабана, через ваше взуття потрапить у відро або риштак, звідки свиня їсть, вона загине. Ймовірність – 90%.

Сало хворої тварини, закручене у трилітровий «слоїк» (банку)  – це бомба уповільненої дії !

Термічна обробка корму для свині та щоденне миття годівниць – 50% успіху в боротьбі з АЧС.

Ізоляція вашої тварини від контакту із зовнішнім світом-  решта 50% Вашого успіху.

Будьте обачливі !!!


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні777
mod_vvisit_counterВчора610
mod_vvisit_counterНа цьому тижні3466
mod_vvisit_counterНа минулому тижні3385
mod_vvisit_counterУ цьому місяці10641
mod_vvisit_counterУ минулому місяці20919
mod_vvisit_counterВсього203659

За останні 20 хвилин: 18
Ваш IP: 54.81.79.128
,
Зараз: 2017-10-20 20:01

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.