НАВЧАННЯ ОСІБ, ДІЯЛЬНІСТЬ ЯКИХ ПОВ’ЯЗАНА З ТРАНСПОРТУВАННЯМ, ЗАСТОСУВАННЯМ ТА ОРГАНІЗАЦІЄЮ РОБІТ З ПЕСТИЦИДАМИ ТА АГРОХІМІКАТАМИ

22 березня поточного року в залі засідань Чаплинської районної державної адміністрації проведено навчання з керівниками, спеціалістами, та працівниками сільгосппідприємств усіх форм власності, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню пестицидів і агрохімікатів.

У навчанні прийняли участь 127 осіб, діяльність яких пов’язана з пестицидами, а саме спеціалісти та працівники сільгосппідприємств району: ТОВ «ТД» Долинское», ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл», ТОВ «Славута Юг», ПП «Органік Сістемс» НВП «Каланчацький», ПП «Тріел Агро», ПП «Рін Агро», ДП ДГ «ІТСР «Асканія-Нова», ДП «ДГ «Асканійське», АДСДС ІЗЗ НААН», ТОВ «Зоря ЮГ», ТОВ «Таврійська перспектива», СТОВ «Нива» та фермерські господарства; ФГ «Мега5», ФГ «Софія -95», ФГ»Асканія-М», ФГ «Ейрена», ФГ «Скіф О».

Відкрив нараду-навчання Павло Кодинський, начальник відділу агропромислового розвитку Чаплинської районної державної адміністрації, інформацією, що на даний час сільськогосподарські підприємства широко застосовують різні методи захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів. Особливо важливе застосування хімічних засобів захисту пов’язане з їх швидкою дією і легкістю у застосуванні, але пріоритетністю є людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека, що визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Продовжила навчання Галина Щур, головний спеціаліст відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, яка висвітлила основні питання програми щодо класифікації пестицидів і агрохімікатів за призначенням, токсичністю пестицидів і гігієнічних вимог до них, умов праці та заходів запобігання негативного впливу пестицидів і агрохімікатів.

Так як основними принципами державної політики у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами є пріоритетність збереження здоров’я людини і охорони навколишнього природного середовища по відношенню до економічного ефекту від застосування пестицидів і агрохімікатів то метою формування єдиної державної політики у сфері захисту рослин, державні органи виконавчої влади та їх структурних підрозділах розробляють стандарти, правила, інструкції з питань транспортування, зберігання та торгівлі пестицидів відповідно до Законів України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» і Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку одержання допуску на право роботи пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами передбачено ряд організаційних заходів, які повинні обов’язково керівники і спеціалісти всіх форм власності та населення, котре утримує підсобне господарство, виконувати. техніку безпеки при застосуванні пестицидів».

Віктор Сергійович Шишов, провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чаплинського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області доніс до уваги присутніх інформацію про санітарно-захисні зони наземної чи авіаційної обробок до населеного пункту, правила при транспортуванні, зберіганні, застосуванні пестицидів і агрохімікатів та дотримання відповідних вимог санітарних правил. Необхідність проведення паспортизації складських приміщень, охорона якості безпечності харчових продуктів.

Олена Беспалько, головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку Чаплинської районної державної адміністрації, розповіла про необхідність застосування засобів індивідуального захисту при виконанні робіт з пестицидами та агрохімікатами..

Про необхідність охорони атмосферного повітря, ґрунту, водних джерел від забруднення при застосуванні пестицидів агрохімікатів присутній аудиторії доповіла Ніна Ковалів, провідний спеціаліст відділу агропромислового розвитку Чаплинської районної державної адміністрації.

Також вона наголосила на необхідності проведення паспортизації земель.

Своїми знаннями і практичними навичками та досвідом з присутніми поділилася старший фельдшер Чаплинської підстанції Каховської станції комунального закладу Вікторія Дрозд, щодо правил надання першої долікарської допомоги при отруєнні пестицидами. Вона наголосила, що перша медична допомога включає само-і взаємодопомогу, яку здійснюють самі працюючі і допомогу, що надають медичні працівники, адже правильна і кваліфікаційна надана медична допомога являється запорукою життя і здоров’я людини, яка отримала отруєння.

У всіх випадках отруєння пестицидами (навіть легкого) необхідно за допомогою якомога швидше звертатися до лікаря або фельдшера.

Лелеко Олександр Вікторович, страховий експерт Новотроїцького відділу фонду соціального страхування від нещасних випадків, поінформував присутніх про профілактичну роботу з охорони праці та факторів, що можуть спричинити отруєння та порядок їх розслідування.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment