На водних ресурсах області продовжується боротьба з браконьєрством

На водних об’єктах області продовжується боротьба з браконьєрством
12.06.2018 13:42:38 На цьому наголошували доповідачі сьогодні, 12 червня, під час засідання колегії обласної державної адміністрації.

Так, з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони, відтворення водних біоресурсів в області здійснено заходи, спрямовані на об’єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів для створення дієвого механізму забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах було підписано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 лютого 2018 року № 113 «Про оперативний штаб із забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах області» (із змінами) та від 23 лютого  2018 року № 146 «Про затвердження плану спільних заходів щодо запобігання браконьєрству на водних об’єктах області у 2018 році».

На виконання  розпорядження, працівниками відділення поліції у порту «Херсон» Херсонського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області (далі – ВП у порту «Херсон») проведено спільні заходи з представниками управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та врегулювання рибальства в Херсонській області (далі – Херсонрибоохорона) щодо патрулювання водних артерій Херсонщини під час  нересту.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько  звернув увагу присутніх на важливість контролю за ситуацією:

«Потрібно розуміти, що через брак фінансування й інші фактори, пов’язані зі щоденною роботою природоохоронних служб, браконьєри сьогодні мають досить серйозне оснащення, через що обсяги браконьєрських виловів значно перевищують промислові. Але є порядок захисту природи, якого ми маємо дотримуватися, щоб зберегти природний фонд Херсонщини».

Зважаючи на те, що велика частина акваторії області розташована на території Національного природного парку «Нижньодніпровський», заступник директора НПП «Нижньодніпровський», головний природознавець Дмитро Кірін доповів, що за перше півріччя 2018 року працівниками парку було зафіксовано 57 порушень природоохоронного господарства. Також він зазначив, що є  потреба в технічному забезпеченні, зокрема, швидкісними катерами а також пально – мастильними матеріалами, приладами нічного бачення. Та не зважаючи на це, за підтримки обласної державної адміністрації керівництву НПП «Нижньодніпровський» вдалося досягти домовленостей з Міністерством екології та природних ресурсів України про включення парку в наступному році до профільних державних програм, що значно збільшить об’єми фінансування «Нижньодніпровського».

Присутній на колегії начальник управління Державної агенції рибного господарства України в Херсонській області Роман Педченко повідомив  про   співпрацю з працівниками НПП «Нижньодніпровський», а також з відділенням поліції у порту «Херсон», щодо охорони та інспектування водойм Херсонщини.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, звертаючись до Романа Педченка, зауважив:

«Ми розуміємо, що рибоохоронний патруль тільки  почав формуватися і має велику кількість невирішених питань, зокрема  з передачею майна та визначенням закріплених за управлінням територій. Обласна влада сприятиме у вирішенні цих питань вже найближчим часом, тому просимо не зупинятися на досягнутому і в подальшому працювати над запобіганням незаконного вилову риби в акваторії Херсонщини».

Про роботу водної поліції області детально розповів  начальник відділення поліції в порту «Херсон» Максим Жарков. Він поінформував присутніх про хід операції «Нерест» на Херсонщині і кожен випадок виявлення правопорушень на воді й фактів браконьєрства.

Так, за словами Максима Жаркова, проведено 179 спільних рейдів з працівниками територіальних органів Державного Агентства рибного господарства, Державної служби морського та річкового транспорту та Державної екологічної інспекції. Виявлено 174 факти незаконної торгівлі водними ресурсами та браконьєрськими знаряддями лову риби. У тому числі  153 факти браконьєрства, затримано 51 правопорушника за незаконний вилов риби. Загалом, до відповідальності притягнуто 323 правопорушників.

«Ситуація в області у сфері використання тваринного світу характеризується очевидним процесом криміналізації, що особливо яскраво проявляється у рибному промислі. Тому особливу увагу правоохоронні органи Херсонщини приділятимуть  саме  цьому напрямку», – запевнив начальник відділення поліції в порту «Херсон» Максим Жарков.

Підсумовуючи результати роботи відповідних служб зі здійснення заходів щодо боротьби з браконьєрством на водних об’єктах області, заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь зазначив:

«Зважаючи на прояви безвідповідальності з боку самих працівників водного й рибного господарства та високий рівень браконьєрства в області, будуть вживатися заходи жорсткого контролю. Також важливо визначитися з обсягом квот від Держрибагенції і державного фінансування на зариблення й промислового обсягу видобутку риби таким чином, щоб всі процеси рибогосподарської діяльності давали прибуток  місцевим бюджетам».

Андрій Гордєєв також додав, що для належного водного господарювання необхідно чітко закріпити ділянки акваторії за службами, встановити податковий контроль за збутом риби і, звичайно, направити всі сили екологічних, водоохоронних і рибоохоронних служб на збереження водної фауни Херсонської області.

http://khoda.gov.ua/prodovzhu%D1%94tsja-aktivna-borotbi-z-brakon%D1%94rstvom-na-vodnih-ob%E2%80%99%D1%94ktah-oblast%D1%96

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment