На Херсонщині Центр олімпійських видів спорту вперше приймає змагання всеукраїнського рівня!

3-го листопада голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь в урочистому відкритті легкоатлетичного ядра стадіону Центру олімпійських видів спорту «Прибрежний», що у смт Лазурне Скадовського району.

Першими на новій арені стартували Всеукраїнські змагання з легкоатлетичного багатоборства серед юніорів та юнаків, відкритого чемпіонату АР Крим та міста Севастополя з легкоатлетичного багатоборства серед юніорів та юнаків.

Чемпіонат проходить з 2 по 4 листопада у Лазурному за підтримки Федерацій легкої атлетики України та АР Крим та міста Севастополь.  В ньому беруть участь спортсмени з усіх коточків нашої країни.

На урочисту церемонію завітало багато почесних гостей: Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба та президент Федерації легкої атлетики АР Крим Андрій Ревуцький.

«Пишаюсь тим, що в 50-ти кілометрах від тимчасово окупованої території ми розбудовуємо спортивну інфраструктуру, проводимо відкритий Чемпіонат разом з Федерацією легкої атлетики АР Крим. Важливо, що робимо ми це на арені, яка є першим в Україні прикладом реалізації проекту приватно-державного партнерства у спортивній сфері. Це сигнал для бізнесу, що в нашій країні можна й потрібно будувати, що треба розвивати державу за ради наших дітей, за ради талановитої молоді, яка прославлятиме рідну неньку на міжнародній арені», – зазначив ініціатор створення «Центру олімпійських видів спорту «Прибрежний» Андрій Путіолов.

«Впевнений, що створення центру олімпійських видів спорту стане трампліном для досягнення найвищих спортивних результатів талановитою молоддю, дозволить їй ще активніше долучатися до спорту та розвиватися у цьому напрямку, допомагатиме юним спортсменам у професійному зростанні. Сьогодні цей стадіон вперше приймає змагання всеукраїнського рівня з легкої атлетики. Хочу побажати учасникам перемоги та чесної боротьби за перші місця. Нехай жителі тимчасово окупованого півострову та весь світ почують, що Крим – Україна!» – звернувся до присутніх очільник Херсонщини Андрій Гордєєв.

Крім того, він подякував Андрію Путілову за ініціативу створення такого об’єкту на Херсонщині.

Наприкінці заходу гості стали свідками першого символічного забігу на 1000 метрів, який здійснили найкращі спортсмени Криму, що наразі захищають кольори українського прапору на міжнародних змаганнях з легкої атлетики по всьому світові.

А також для всіх бажаючих було показано майстер-класи з окремих дисциплін легкої атлетики від провідних спортсменів України на різних локаціях комплексу.

Варто зазначити, що будівництво спортивного комплексу на базі дитячого оздоровчого закладу «Прибрежний» реалізується в межах державно-приватного партнерства, інвестиції на 100% (20 млн.грн.) належать бізнесу. Інвестором виступив «Херсонський механічний завод».

Новий об’єкт спортивної інфраструктури передбачає декілька етапів і розрахований на п’ять років. Загальна площа спортивної арени складає 14 тис.кв.м.

У квітні 2018 року між Міністерством молоді та спорту України, Федерацією легкої атлетики України, Херсонською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Прибрежний» був підписаний відповідний Меморандум. Він передбачає надання інвестором гідних умов для проведення тренувальних зборів для легкоатлетичної збірної України при підготовці до Олімпійських ігор 2020 року, а з боку держави – замовлення спортивних послуг високої якості на конкурентних умовах.

У червні 2018 року в рамках реалізації проекту було введено в експлуатацію футбольне поле зі штучним покриттям розміром 68 х 105 м.  Площа цього футбольного поля – 8 тис. кв. м. Воно є частиною спортивного ядра інфраструктурного об’єкту, чотиристоронній меморандум про будівництво якого підписано в березні цього року.

Після завершення будівництва спорткомплекс в смт Лазурне дозволить готувати спортсменів-олімпійців та членів національної збірної команди України, зокрема легкоатлетів.

Станом на 1 жовтня поточного року тут збудовано кругову легкоатлетичну доріжку на 4 смуги довжиною 400 м зі штучним покриттям, майданчик для  легкоатлетичних стрибків у довжину, потрійних стрибків, спринтерську доріжку на 6 смуг довжиною 100 м зі штучним покриттям, підготовлено фундамент для сектора для стрибків з жердиною.
На 2019 рік планується будівництво сектора для стрибків з жердиною та 2 сектори ігрових багатофункціональних майданчиків (2 баскетбольних поля розміром 15,1 х 28,1 м зі штучним покриттям), 4 волейбольні майданчики розміром 9 х18 м зі штучним покриттям.

В подальших планах розбудови спортивного центру – будівництво двох корпусів для проживання спортсменів на 200-250 місць, номери яких будуть обладнані системою кондиціювання з системою обігріву навесні та восени. Таким чином тренувальний сезон може тривати з квітня до кінця жовтня.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment