На Херсонщині навчатимуть лікарській професії

4 червня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом зі своїм заступником Андрієм Балонєм взяв участь у великій освітянській прес-конференції. Під час заходу було обговорено відкриття нових спеціальностей у Херсонських вищих навчальних закладах.

Також спікерами виступили директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євген Криницький, в.о. ректора Херсонського державного університету Наталія Тюхтенко, ректор Херсонського державного аграрного університету Юрій Кирилов, головний лікар КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша», Алла Малицька.

«Під час впровадження реформи децентралізації ми зіштовхнулися з тим, що сьогодні на Херсонщині є «кадровий голод» спеціалістів вузького профілю, зокрема у нас не вистачає вчителів – 1700 працівників, медиків – 1500 осіб, а також архітекторів. Ми потребуємо молодих фахівці, щоб розвивати Херсонщину», – зазначив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Також він розповів, що до недавнього часу у Херсонській області не було вищого навчального закладу, який би випускав лікарів: «Ми робили все, щоб виправити цю ситуацію. І ось, нарешті, спільними зусиллями домоглися змін».

Так, відповідно до рішення Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 15 травня 2018 року протокол № 94/2 та наказу МОН України від 15.05.2018 № 666-л «Про ліцензування освітньої діяльності» Херсонському державному університету надано ліцензію на підготовку фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 222 «Медицина» з ліцензованим обсягом підготовки – 150 осіб.

«Спеціальність передбачає підготовку лікарів сімейної медицини з отриманням професійної кваліфікації – лікар. Підготовку студентів буде здійснювати висококваліфікований професорсько-викладацький склад, серед якого доктори та кандидати медичних, фармацевтичних, хімічних наук та фахівці з фізичного виховання та спорту, спеціалісти з фізичної реабілітації», – розповіла в.о. ректора Херсонського державного університету Наталія Тюхтенко.

Практична підготовка студентів здійснюватиметься в провідних медичних установах Херсона та області: в міських та обласній клінічних лікарнях (у тому числі дитячій), обласних кардіо- та онко- диспансері, центрах громадського здоров’я та соціальної реабілітації дітей-інвалідів, а саме:

Херсонська обласна клінічна лікарня;

Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня;

Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського;

Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних;

Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є. Є. Карабелеша.

Це дасть змогу майбутнім лікарям оволодіти теоретичними знаннями та відповідними практичними вміннями, а в підсумку стати конкурентоздатними на динамічному ринку праці в нашій державі.

Після закінчення університету випускники можуть бути працевлаштовані у медичних установах різного спрямування (лікарні, поліклініки), центри спортивної медицини та реабілітації та санаторно-курортні заклади.

http://khoda.gov.ua/andr%D1%96j-gord%D1%94%D1%94v%3A-%C2%ABmi-potrebu%D1%94mo-molodih-fah%D1%96vc%D1%96v–shhob-rozvivati-hersonshhinu%C2%BB

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment