Міжнаціональний форум «Херсонщина багатонаціональна»

11 березня 2019 року в м. Херсоні відбувся перший Міжнаціональний форум «Херсонщина багатонаціональна». Мета заходу – консолідація національно-культурних громад області для розвитку регіону та обговорення різного роду актуальних питань. Форум відбувся за участі голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, голови підкомітету з питань етнополітики та національних меншин України, Мустафи Джемілєва, Почесних консулів та представників різних національно-культурних товариств Херсонської області.

Форум складався з п’яти модулів, під час яких обговорювалися різні напрямки соціального, культурного й економічного життя області. Серед питань: взаємодія органів державної влади з національно-культурними товариствами, освіта національних меншин та корінних народів, питання сприяння збереженню та розвитку етнічної самобутності національних меншин та ряд інших.

Після робочої частини, творчими колективами національних меншин області підготовлена концертна програма. Чудовий концерт мали змогу подивитися понад 100 представників турецької громади Чаплинського району, 15 із яких взяли безпосередню участь у виступах на сцені. Довго аплодували маленькій жительці с. Хрестівка – Гюмдасті Абілгазовій, яка прочитала вірш про Україну. У виконанні вокального ансамблю “Салям” Чаплинського району мелодійно звучали релігійні пісноспіви (медіхи).

Започаткування такого роду заходів на Херсонщині дає можливість об’єднувати багатонаціональну громаду області, показувати яскраву самобутність кожної із національних меншин та налаштовувати мешканців області на мирне співіснування та дружні взаємостосунки.

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment