Громадські слухання на тему: вплив на довкілля через розміщення вітроенергетичних установок ТОВ «Сивашенергопром” с. Григорівка Чаплинського району Херсонської області.

09 серпня 2018 року в Григорівському сільському будинку культури відбулися громадські слухання Присиваської територіальної громади населених пунктів Григорівської сільської ради: сіл Григорівка, Павлівка, Нововолодимирівка, Строганівка та Іванівка на тему: вплив на довкілля через розміщення вітроенергетичних установок ТОВ «Сивашенергопром» на території Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області.

Слухання відбулися за участю голови районної державної адміністрації- Олександра Бурейка, начальника відділу оцінки впливу на довкілля та поводження з відходами Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації – Наталії Шевченко, голови Української Вітроенергетичної Асоціації – Андрія Конечникова, начальника Сиваської ВЕС – Володимира Гостюніна, директора ТОВ «Сивашенергопром» – Андрія Немченка, фахівця із Шотландії- Фергюса Тіккел, керівника з питань охорони навколишнього природного та соціального середовища ТОВ «Сивашенергопром» – Оксани Ракович.

Також на слуханнях були присутні депутати та члени виконавчого комітету Григорівської сільської ради, жителі Присиваської ОТГ та села Першокостянтинівка.

Для ознайомлення з проектами будівництва вітроенергетичних установок ТОВ «Сивашенергопром», членам громадських обговорень було роздано інформаційні матеріали. Присутні мали можливість ознайомитись з планами будівництва ВЕС.

Голова Чаплинської райдержадміністрації Олександр Бурейко інформував зібрання, про доречність інвестиційного проекту в нашому районі та ефективність розміщення ВЕС ТОВ «Сивашенергопром» які надаватимуть до місцевого бюджету додатково до 2.5 млн. гривень щорічно, а також створять нові робочі місця. Також було зазначено що вітроенергетичні установки буде розміщено на малопродуктивних землях, на яких неефективно вести сільськогосподарське виробництво.

Голова Української Вітроенергетичної Асоціації Андрій Конечніков презентував (слайди, відео) будівництва ВЕС в інших регіонах України та розповів про переваги та потенціал вітроенергетики в усьому світі. З презентацією проекту «Оцінка впливу на довкілля та соціальне середовище, археологія та культурний спадок, шум, миготіння тіні, вплив на використання землі, соціально – економічний вплив» виступив фахівець із Шотландії- Фергюс Тіккел.

Присутні жителі Присиваської ОТГ та с. Першокостянтинівки задали ряд питань, які стосувалися безпеки громадян при роботі ВЕС, впливу станції на зовнішнє середовище, безпечної відстані розміщення ВЕС від населених пунктів і т.д.

Завдяки розробці технічної документації, детальному вивченню місцевої флори та фауни та багаторічному моніторингу земельних ділянок, на яких планується розміщення вітроенергетичних установок, було доведено до населення, що розміщення вітроенергетичних установок ТОВ «Сивашенергопром» в загальному не впливає на зовнішнє середовище.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment