ГОРДЄЄВ ПРОЗВІТУВАВ ХЕРСОНЩИНІ:

«ДОСЯГНЕННЯ ОБЛАСТІ – ЦЕ ДОСЯГНЕННЯ КОЖНОГО З НАС!»

У рейтингу регіонів України за 2017 рік, згідно з аналітичними данимигазети «Деловаястолица», Херсонськаобласть посіла 13 місце (між Харківською та Волинською). Можливо, цю цифру хтось сприйме із забобонами, однакне варто. Протягом року рейтинг нашої області піднявся на5 пунктів. У 2016 році Херсонщина займала 18 місце.

Про те, що зроблено для виведення Херсонщиниз аутсайдерів, можна було дізнатися зі щорічного звіту губернатора Андрія Гордєєва.

28 березня у Херсонському кіноконцертному залі «Ювілейний» голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв публічно звітував про результати роботив 2017 році. На захід прибули представники з усіх районів Херсонщини, громадські активісти, учасники бойових дій у зоні АТО, журналісти місцевих і всеукраїнських ЗМІ, а також пересічні громадяни, небайдужі до життя регіону.Свій виступ Андрій Гордєєв розпочав із соціальної сфери, оскільки турботу про людей визначає своїм першочерговим завданням.

Серед досягнень медичної сфери керівник області відзначив те, що на Херсонщині розпочали втілювати обласну програму «Електронна медицина» та Урядову програму «Доступні ліки». Також за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2017 році реалізовувався проект «Екстрена медична допомога», в рамках якого придбано 2 сучасні спеціалізовані санітарні автомобілі класу В CITROEN Jumper, оснащені новітнім діагностично-лікувальним обладнанням, загальною вартістю 4,4 млн грн.

Особливою категорією пацієнтів в області є військовослужбовці. Саме тому постала потреба у створенні сучасного реабілітаційного центру з надання медичної, фізичної та високоспеціалізованої реабілітаційної допомоги учасникам АТО, членам їх родин на базі обласної лікарні відновного лікування. Урочисте відкриття зазначеногоцентру відбулося26 березня цього року.

Говорячи про основні досягнення в освіті, Гордєєв прозвітував, як вирішував проблему з дефіцитом кадрів на селі завдяки програмі «Розвиток людського капіталу Херсонщини». Це унікальна можливість для абітурієнтів із сільської місцевості здобути вищу освіту за рахунок обласного та місцевих бюджетів за умови, що по завершенні навчання вони працевлаштуються за місцем проживання. Учасниками згаданої програми можуть стати і соціально незахищені верстви населення, а також демобілізовані військовослужбовці, які проходили службу в зоні проведення АТО.

«Головна мета обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонщини» – зменшення міграції молоді до інших областей України та розв’язання проблеми дефіциту кадрів на селі. Її учасниками під час вступної кампанії 2017/18 навчального року стали майже 400 абітурієнтів. Також до херсонських університетів зараховано понад 70 студентів з Криму та Донбасу», – відзначив Андрій Гордєєв.

«ФУТБОЛІЗАЦІЯ» ОБЛАСТІ ТРИВАЄ!

Команда Андрія Гордєєва робила й надалі робитиме все, щоб діти Херсонщини були здоровими. Тому в 2017-му масштабно реалізовувався  проект з «футболізації» області. Відбулися обласні змагання «Шкіряний м’яч», в якому взяли участь понад 7,5 тис.юних футболістів.

Будували сучасні спортивні майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу. Так, у минулому роціза рахунок співфінансування з бюджетів різних рівнів збудовано 11полів,на цей рік заплановано ще мінімум 16.

Крім того, у 2017 році за рахунок коштів меценатів розпочали добудову об’єкта на території комплексної спортивної школи у Таврійському мікрорайоні Херсона, який не використовувався близько 20 років. Введення цієї будівлів експлуатацію дозволить створити обласний будинок футболу – найкращий на півдні України!

ХЕРСОНЩИНА ПЕРША ЗА ТЕМПОМ ІНВЕСТУВАННЯ

У 2017 році Херсонщина посіла перше місце серед областей України за темпом росту капітальних інвестицій. Такої позитивної динаміки вдалося досягти завдяки реалізації успішних інвестиційних проектів:

– за сто днівзапущено перевантажувальний термінал «Нібулон»;

– по області відкрито кілька фотогальванічних електростанцій;

компанією «Віндкрафт Україна» завершено першу чергу вітрової електростанції «Новотроїцьке»;

запрацювало унікальне науково-виробниче підприємство «5 Element»;

створено дві філії швейної фабрики «ВіД» у містах Генічеськ та Гола Пристань.

У минулому році Херсонське державне підприємство «Палада» завершило будівництво композитного плавучого докудля замовника з Кіпру – компанії «MultimarineShipyardsLtd». Плавучий док відбуксували у порт Лімассол длядокування та ремонту суден з освоєння морського шельфу. «Будівництво цього доку забезпечилоблизько 50 млн грн податків до бюджетів різних рівнів. За рахунок цих відрахувань ми можемо  ремонтувати дороги, дитячі садочки та школи»,– підкреслив голова Херсонської облдержадміністрації.

Доповідаючи про розвиток інфраструктури, А.Гордєєв акцентував увагу на минулорічних здобутках і перспективахМіжнародного аеропорту«Херсон», якийу грудні 2017-гозустрів 100-тисячного пасажира. Це  рекордний показник з часу відновленняйого авіаційної діяльності.На сьогодні аеропорт здійснює щоденні регулярнірейси до Києва та Стамбула, а також чартерні рейси до Шарм-ель-Шейху, у літній період – до Анталії. На 2018 рік заплановано відкриття нових авіаційних рейсів до Білорусі, Польщі, Болгарії та Туреччини.

БУДУЄМО ДОРОГИ І ЖИТЛО

Андрій Гордєєв переконаний: якщо будуть дороги, то інвестори ще більше зацікавляться нашим регіоном. Тому капітальний ремонт доріг,  розпочатий у 2017 році (виконано поточний середній ремонт 28 км доріг області), буде продовжено і в цьому році. Заплановано виконати поточний середній ремонт на 36,5 км доріг загального користування, у тому числі по основних об’єктах:

– М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на Таганрог) – 15,0 км;

– Р-57 Олешки – Гола Пристань – Скадовськ – 6,4 км;

– Т-04-03 Мар’янське – Берислав – /Р-47/ – 4,3 км.

Щодо будівництва житла, то протягом 2017 року в області введено в експлуатацію майже 75 тис. кв. м загальної площі житла.У Чаплинці вперше за роки незалежності здали 72-квартирний житловий будинок. Важливою подією 2017 року сталовідновлення у Херсоні будівництвамостопереходу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег, першу чергуякого планується завершити до кінця 2018 року.

ХЕРСОНЩИНА СЕРЕД ЛІДЕРІВ ЗІ СПЛАТИ ТУРИСТИЧНОГО ЗБОРУ

У 2017 році команда Андрія Гордєєва продовжувала працювати над розвитком туристичного потенціалу регіону: впроваджувалися заходи з покращення туристичної інфраструктури, здійснювався капітальний ремонт доріг, а також відновлено річкові перевезення по Дніпру,збільшено кількість авіарейсів через аеропорт «Херсон» тощо. Найяскравішими подіями сезону стали першотравневі гуляння на унікальнійКам’янській Січі, херсонська фан-зона під час конкурсу «Євробачення», пісенний дитячий фестиваль «Чорноморські ігри», в якому взяли участь майже 400 конкурсантів з різних куточків нашої країни, та багато інших цікавих подій.Як результат, Херсонщина – одна з найбільш відвідуваних туристичних територій України.

«Близько 3,5 млн відпочиваючих завітали до області у 2017 році. Херсонщина увійшла до п’ятірки областей-лідерів зі сплати туристичного збору разом зі Львовом, Києвом, Одесою та Івано-Франківщиною. Суб’єктами туристичної діяльності сплачено до бюджетів усіх рівнів23,9 млнгрн, що на 41% більшеніж у 2016 році», – наголосив Андрій Гордєєв.

МАЙБУТНЄ ЗА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЄЮ

Як відмітив Андрій Гордєєв, на кінець березня 2018 року в Херсонській області вже створено 26 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у10 районах області: Білозерському, Великоолександрівському,  Високопільському, Голопристанському, Горностаївському, Іванівському, Каланчацькому, Каховському, Олешківському, Чаплинському. Місцеві бюджети саме цих ОТГ стали фінансовонезалежними і в 2017-му отримали державну субвенцію на розвиток інфраструктури в обсязі понад 52 млн грн, яку спрямували на будівництво дитячих садочків, освітлення вулиць, ремонт шкіл, придбання спецтранспорту для комунальних підприємств.

«Одним з потужних проектів стало створення Кочубеївськогоцентру надання адміністративних послуг (ЦНАП)у Високопільському районі, до  якого долучилися як українські, так і шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою». ЦНАП надаватиме жителям Кочубеївськоїгромади більше 100 видів адміністративних послуг: нотаріальних, соціальних, пенсійних,  земельних, а також щодо реєстрації бізнесу та нерухомості, оформлення паспортів та інших послуг», – зазначивА.Гордєєв.

ПЕРСПЕКТИВИ НА 2018 РІК

Під час звіту голова обласної державної адміністраціїА.Гордєєв поділився планами роботи на майбутнє іпоінформував про зміцнення обороноздатності області та посилення інформаційної безпеки.  «Облдержадміністрацією спільно з військовим командуванням у 2017 році здійснювалася робота щодо розміщення на території області підрозділів 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Така дислокація забезпечить захист південних рубежів держави, дасть змогу додатково отримати близько600 млнгрн товарообігу та приблизно 90 млн грн податків», – повідомив А.Гордєєв.

Серед пріоритетних напрямів розвитку Херсонщини визначено  налагодження системи зрошення.

«У 2018 році площу поливнихземель планується збільшити на 13 тис.га, зокрема в Генічеському, Чаплинському, Білозерському, Іванівському та Олешківському районах. З цією метою в обласному бюджеті на будівництво, реконструкцію інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем передбачено видатки в сумі 20 млн грн», – наголосив Андрій Гордєєв.

Наразі в області діють 11 сонячних і 4 вітрові електростанції загальною потужністю близько 148 МВт. У 2018 році на Херсонщині й надалі буде продовжено розвиток альтернативної енергетики.

«У поточному році сонячні електростанції буде побудовано в семи районах області: Білозерському, Голопристанському, Іванівському, Нововоронцовському, Олешківському,Чаплинському та Новотроїцькому. Їх загальна потужність становитиме близько 130 МВт. Разом з тим, будівництво вітрових електростанцій розпочнеться в чотирьох районах: Білозерському, Генічеському, Новотроїцькому та Чаплинському (запланована загальна потужність – 205 МВт)», – запевнив Андрій Гордєєв.

По завершенні звіту Андрій Гордєєв подякував своїм заступникам,  працівникам обласної та районних державних адміністрацій за сумлінне ставлення до виконаннясвоїх професійних обов’язків. Також висловив вдячність за сприяння в роботі всім органам місцевого самоврядування, зокрема обласній раді та депутатським корпусам усіх рівнів, об’єднаним територіальним громадам, обласним службам, установам, підприємствам та організаціям, правоохоронним органам, захисникам державного кордону, громадським об’єднанням та всім небайдужим, адже досягнення області – це досягнення кожного з нас.

Окремо Андрій Гордєєв подякувавза конструктивну роботу народним депутатам України, зокрема парламентарям від Херсонщини: Олександру Співаковському, Сергію Хланю, Миколі Паламарчуку, Федору Негою, Івану Віннику, та відзначив плідну співпрацю з Кабінетом Міністрів України й особиступідтримку Прем’єр-міністраУкраїни Володимира Гройсманата Президента України Петра Порошенка у реалізації соціально-економічних та інфраструктурних проектів Херсонщини.

КОМАНДА АНДРІЯ ГОРДЄЄВА. ОРІЄНТУЄМОСЯ НА РЕЗУЛЬТАТ!

Олена Бондаренко

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment